w ,

Popularna kamera doczekała się następcy. Nowość oferuje jeszcze więcej

Navitel R67 2K
Popularna kamera doczekała się następcy. Nowość oferuje jeszcze więcej

Firma Navitel ma w swojej gamie szereg ciekawych urządzeń, wśród których dominują oczywiście rejestratory jazdy. Oto kolejna nowość z tego segmentu.

Popularna kamera jaką jest Navitel R66 doczekała się następcy. Nazwa? Oczywista, R67. Był to na tyle udany sprzęt, że warto zachować logiczną nomenklaturę. Czas sprawdzić, co oferuje debiutant, który jest już dostępny na rynku.

W solidnym pudełku znajduje się cały zestaw. Oprócz głównego urządzenia, klient otrzymuje niezbędną dokumentację (w tym kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi), kabel zasilający, dodatkowy zaczep, adapter kart pamięci i ściereczkę.

Popularna kamera
Navitel R67 2K

I tu od razu warto dokładniej przyjrzeć się akcesoriom. Zasilacz jest klasyczny i wpina się go do zwykłego gniazdka samochodowego. Jego długość w zupełności wystarcza, by poprowadzić przewód krawędziami przy tapicerce.

Uchwyt składa się z dwóch części. Ta, która przytwierdzana jest do szyby, została zakończona dwustronną taśmą przylepną. Do jej solidności nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń – zapewnia właściwą stabilność.

Popularna kamera
Navitel R67 2K

Niemniej jednak zwykła przystawka byłaby bardziej praktyczna. Na pocieszenie pozostaje fakt, że producent wyposażył zestaw w dodatkową końcówkę, dlatego można mieć dwa dedykowane miejsca lub używać sprzętu w innym aucie.

A teraz przejdźmy do designu. Teoretycznie to bez znaczenia, ale każdy lubi ładne przedmioty. Smukły kształt, który wprowadziła popularna kamera będąca poprzedniczką tego modelu pozostał nietknięty. I słusznie, bo oprócz funkcji estetycznej zapewnia walor praktyczny – niewielki rozmiar pozwala uniknąć ograniczania widoczności.

Navitel R67 – dane techniczne

Bardzo ważnym elementem tego urządzenia jest sensor optyczny SONY IMX335, który zapewnia rozdzielczość 2K (2560×1440 pikseli). Jakość obrazu jest zatem naprawdę godna – zarówna za dnia, jak i w nocy.

>Tania kamera samochodowa? Ten model zapewnia akceptowalną jakość

Nie bez znaczenia jest także odpowiedni kąt widzenia, który sięga 140 stopni. Dzięki temu można zarejestrować obszar nie tylko przed autem, ale też w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Popularna kamera
Navitel R67 2K

Nagrywanie odbywa się oczywiście w pętli i opiera na systemie nadpisywania. Starsze, niezabezpieczone materiały są zastępowane tymi najnowszymi. Warto w tym miejscu dodać, że slot przyjmuje karty SD klasy 3 lub wyższej o pojemnościach od 8 do 128 GB.

Co ciekawe, sprzęt jest pozbawiony typowego, kolorowego ekranu. Zamiast niego zastosowano niewielki wyświetlacz, który informuje o trybie pracy, aktywności mikrofonu, nagrywaniu, połączeniu z Wi-Fi czy aktualnej godzinie. Jego przekątna to zaledwie 0,96 cala, ale do przekazywania takich informacji nie trzeba niczego większego.

Dodatkowe funkcje

Obecność G-Sensora powoli staje się normą dla solidnych urządzeń renomowanych producentów. Jak działa to rozwiązanie? W przypadku wykrycia wyraźnego przeciążenia (na przykład uderzenia), system uwiecznia to, co przed obiektywem i chroni przed napisaniem. Tym sposobem udaje się zabezpieczyć potencjalnie cenny materiał.

Navitel R67 2K
Navitel R67 2K

Równie istotny jest tryb parkingowy. Po zgaszeniu samochodu i opuszczeniu kabiny, Navitel R67 2K może pozostać w trybie czuwania. Gdy wykryje ruch lub przeciążenie, aktywuje nagrywanie. To może pozwolić na uwiecznienie sprawcy stłuczki lub otarcia naszego pojazdu. Pamiętajmy jednak, że taka funkcja wymaga zastosowania dodatkowego źródła zasilania – może nim być Navitel Smart Box Max.

Jako że sprzęt nie dysponuje ekranem do oglądania nagrań, warto pobrać aplikację Navitel DVR Center. Po zainstalowaniu jej na smartfonie, można aktualizować oprogramowanie, oglądać zarejestrowane nagrania i je edytować lub nawet monitorować obraz w czasie rzeczywistym.

Popularna kamera ma godnego następcę

Model R66 był chwalony przez użytkowników, dlatego producent nie zdecydował się na rewolucję w kontekście jego następcy. Navitel R67 2K zapewnia naprawdę przyzwoitą jakość obrazu i solidność, jakiej można oczekiwać od takiego sprzętu.

Ile kosztuje? Trzeba liczyć się z wydatkiem wynoszącym około 350 złotych. Mówimy o fabrycznie nowym urządzeniu z dowodem zakupu i pełną gwarancją. Wydaje się to rozsądną propozycją. Pozostałe informacje na temat tej kamery znajdziesz na oficjalnej stronie producenta.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CUPRA Formentor VZ5

Ten sportowy crossover jest prawdziwym hitem. W topowej wersji imponuje osiągami

Zamaskowane kobiety zarabiają na usuwaniu blokad kół

Zamaskowane kobiety zarabiają na usuwaniu blokad kół. „To wymknęło się spod kontroli”