w

Policja zatrzymała trzy auta wypełnione po brzegi… kradzionymi pomarańczami

Wielokrotnie zdarzało mi się wyprzedzać lokalnych sprzedawców, którzy swoimi niewielkimi samochodami przewozili niezbędny towar. O takiej sytuacji słyszę jednak pierwszy raz.

Policja z Sewilli (Hiszpania) zauważyła przed sobą trzy samochody. Dwa z nich jechały bardzo blisko siebie, dlatego funkcjonariusze nabrali podejrzeń. Początkowo, mimo użycia sygnałów, ich kierowcy nie chcieli się zatrzymać. Potem jednak odpuścili i wszyscy zjechali na lokalną ścieżkę, dzięki czemu doszło do kontroli.

Gdy policjanci wyszli z radiowozu i zbliżyli się do podejrzanych, okazało się, że wnętrza zostały wypełnione pomarańczami – aż po dach. Osoby podróżujące w przeładowanych autach nie pochodziły z tego regionu, a owoce zbierali w przydrożnych sadach – bez zgody właścicieli, rzecz jasna. A to oznacza, że dopuścili się kradzieży. Waga ujawniła, że zebrali 4 tony słodkiego cytrusa. Po weryfikacji tożsamości ustalono, że w pomarańczowym przestępstwie brali udział małżonkowie, ich syn oraz dwaj inni mężczyźni (bracia). Hmm, miał być rodzinny wyjazd i dużo soku, a będą wyroki. Z pewnością mniej słodkie…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grid girls znikną z F1! Kończy się pewna epoka

Mazda MX-5 jako… Ford Mustang