w

Po co to zrobiła? Zachowała się, jak w GTA. Mogła doprowadzić do tragedii.

Niebezpieczne zachowanie kobiety na drodze
Po co to zrobiła? Zachowała się, jak w GTA. Mogła doprowadzić do tragedii.

Posiadanie prawa jazdy powoli staje się standardem cywilizacyjnym, a wiele wskazuje na to, że nie powinno być tak łatwe do zdobycia.

Kursy i egzaminy na prawo jazdy mogą być uznawane za ciężkie, ale tak naprawdę nie skupiają się na kluczowych aspektach związanych z odpowiedzialnością. Krótko mówiąc, młodzi adepci uczą się, jak zdać, a nie tego, jak reagować w trudnych sytuacjach. O wyprowadzaniu auta z poślizgu nawet nie ma mowy…

To oczywiście ma swoje konsekwencje. Wydaje się też, że powinny odbywać się dokładne testy psychologiczne, by wykluczyć z jazdy te osoby, które mogą powodować większe zagrożenie na drogach. Dotyczy to nie tylko Polski, ale też wielu innych krajów – w tym Stanów Zjednoczonych.

Zachowanie niczym z GTA

Ta kobieta zachowała się, jakby właśnie była bohaterką jakiejś gry. Jadąc prawym pasem, postanowiła gwałtownie zahamować, mimo iż przed nią nie było żadnego zagrożenia. Jednocześnie otworzyła drzwi, a następnie opuściła toczący się samochód.

Wyszła z toczącego się samochodu
Opuściła pojazd w trakcie jazdy

Auto bez kierowcy zaczęło opuszczać swój pas, aż w końcu wjechało na strefę wyłączoną z ruchu. Niestety, krawężnik go nie zatrzymał i pojazd szybko znalazł się na ruchliwej jezdni biegnącej w przeciwnym kierunku. Uczestnicy ruchu rozproszyli się po całej drodze, by uniknąć zderzenia.

Niestety, nie każdemu się udało. Na szczęście była to dość lekka kolizja, a nie czołówka. Nikt więc nie odniósł poważnych obrażeń. Pozostaje mieć nadzieję, że tożsamość sprawczyni została ustalona. Kobieta powinna stracić licencję i zostać skierowana na badania psychiatryczne.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JCB Pothole Pro

Czy to przełom w branży drogowej? JCB uważa, że jego nowa maszyna naprawia dziury w 8 minut!

Dacia Sandero 2021

Nowa Dacia Sandero (2021): Polskie ceny i specyfikacja techniczna