w

Nowy Peugeot 2008 oficjalnie

Francuska marka idzie za ciosem. Po debiucie nowej generacji 208, przyszedł czas na kolejne wcielenie miejskiego crossovera.

Auto wykorzystuje język stylistyczny wprowadzony przez 508, ale w jego sylwetce nie brakuje też nawiązań do kompaktowych SUV-ów. Z przodu dominują lampy z ciemnym wypełnieniem, ledowe pazury, bardzo duży grill z wkomponowanym lewem i masywny zderzak. Z tyłu znajdziemy wyraźnie pochyloną szybę, wąskie lampy złączone czarną listwą i szeroką klapę bagażnika. Profil to natomiast ciekawe przetłoczenia na drzwiach i opadająca linia dachu. Wokół auta biegną oczywiście dodatkowe osłony chroniące dolne partie karoserii. Już na pierwszy rzut oka widać, że nowe 2008 jest większe. Potwierdza to rozstaw osi, który wzrósł o 14 cm.

Wnętrze czerpie garściami z 208. To oznacza ciekawy kokpit z niewielką kierownicą, cyfrowymi wskaźnikami oraz dotykowym ekranem multimedialnym. Już na zdjęciach widać, że nie zabraknie półek i schowków. Auto powinno być nieco przestronniejsze, niż typowo miejski hatchback, co ma uwydatniać drugi rząd siedzeń. Z kolei bagażnik dysponuje pojemnością 360 litrów.

W gamie jednostek napędowych znajdą się benzyniaki 1.2 PureTech (100, 130 i 150 KM) oraz 1,5-litrowy diesel BlueHDi (100 KM). Nie zabraknie także odmiany elektrycznej (e-2008), która powinna oferować 136 KM i zasięg przekraczający 300 km.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klimatyzacja samochodowa – budowa i zasada działania

Jak przygotować auto do długiej trasy?