w

Nowy Lotus Elise S Cup

Prawdziwą gratkę dla fanów hardcore’owych modeli przygotował Lotus. Najnowsze wcielenie kultowego Elise z pewnością będzie stałym gościem weekendowych trackday-ów na torach całego świata.

lotus_elise_s_cup

Lotus Elise S Cup to drogowa wersja wyścigówki znanej z markowego pucharu Lotusa. Ważący 932 kg „potworek” dzięki wspomaganemu kompresorem motoru 1,8 o mocy 220 KM przyspiesza do „setki” w 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 225 km/h. Samochód po wyścigowym pierwowzorze odziedziczył rozbudowany bodykit poprawiający aerodynamikę i generujący pokaźny docisk spojler, co pozwala niewielkiemu Elise pokonywać zakręty z zawrotnymi prędkościami. W środku pojawiły się wyczynowe fotele oraz porządna klatka bezpieczeństwa. Aby móc poczuć wyczynowy charakter wozu trzeba jednak trochę zapłacić –  ceny zaczynają się od około 47 tysięcy euro.

 

Źródło: WCF

 

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót Bristola

Znamy ceny i dane techniczne Lexusa RC F