w

Nowości Łady – Vesta oraz XRAY 2 Concept

Współpraca z grupą Renault wychodzi rosyjskiemu producentowi na dobre. Nowe modele jeszcze w formie koncepcyjnej można oglądać na trwającym salonie samochodowym w Moskwie.

Lada_Vesta_2

Miejski sedan Vesta oraz niewielki crossover XRAY są zapowiedziami modeli, które pojawią się na rynku w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Oba bazują na tej samej płycie podłogowej – Łada B, która jest odpowiednikiem konstrukcji znanej z różnych modeli koncernu Renault-Nissan. Za stylistykę odpowiada Steve Martin, znany z pracy w studiach stylistycznych Mercedesa i Volvo. Trzeba przyznać, że jego praca przyniosła ciekawe efekty.

łada_vesta_wtcc_1

Czterodrzwiowa Vesta to wizja następcy przestarzałej Priory. Produkcyjny model ma wykorzystywać technikę znaną z Renault Megane, a jego cena będzie kształtowała się na poziomie 8 tysięcy euro. Na stoisku pojawi się też wersja zapowiadająca kolejną wyścigówkę mającą rywalizować w serii WTCC.

Lada_XRAY2_3

 

Drugi z koncepcyjnych modeli bazuje na Dacii Sandero oraz Dusterze. Rosyjski crossover segmentu B ma być wyceniony na około 12 tysięcy euro i będzie dostępny z opcjonalnym napędem na obie osie. Zarówno Vesta jak i XRAY 2 mają korzystać z zupełnie nowych jednostek napędowych generujących moc w zakresie 87-114 KM – wszystkie mają spełniać wymogi normy Euro 6.

 

Źródło: WCF, Carscoops

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa RX-7 już w 2017 roku?

Zmiany w nomenklaturze Volvo