w

Nadchodzą poważne zmiany w stylistyce Jaguarów

Chociaż obecne „Jagi” bardzo nam się podobają, to najprawdopodobniej już za niedługo poznamy ich zupełnie nowe oblicze. Co planują szefowie i styliści marki?

jaguar_xj

Okazuje się, że firma ciężko pracuje nad zupełnie nowym, agresywniejszym designem. Pierwszym modelem który będzie reprezentował nowy język stylistyczny najprawdopodobniej stanie się kolejna generacja topowego XJ. Według zapowiedzi samochód będzie prawdziwym „wstrząsem”, a jedynym elementem łączącym go z poprzednikiem ma zostać prostokątny kształt grilla. Nowy XJ ma zadebiutować w 2017 roku. Mamy nadzieję, że te zmiany wyjdą brytyjskim samochodom tylko na dobre. Wiadomo również, że mimo wcześniejszych planów marka na razie zaprzestała pracę nad rywalem dla m.in. Mercedesa CLA. Głównym powodem jest konieczność wcześniejszego opracowania odpowiedniej tylnonapędowej platformy.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M4 Coupe Lightweight

Citroen C1 Urban Ride Concept