w

Lancia zaprezentuje w kwietniu nowy koncept. To może być zapowiedź Ypsilona

Lancia Concept 2023
Lancia zaprezentuje w kwietniu nowy koncept. To może być zapowiedź Ypsilona

Włoska marka ma już 116 lat, ale ostatnie dekady nie należą do najbardziej udanych w jej wykonaniu. Nie ma wątpliwości, że potrzebuje drugiego oddechu.

Firma bazuje dziś na jednym, wręcz archaicznym modelu, którym jest Ypsilon. Miejski samochód trzeciej generacji oferowany od 2011 roku już dawno powinien doczekać się następcy, ale nie było na niego ani pomysłu, ani pieniędzy.

Aktualne wcielenie jest dostępne tylko we Włoszech. Trudno więc mówić o poważnym przedsięwzięciu, skoro gama jest skrajnie uboga i leciwa. To jednak wkrótce zacznie się zmieniać, ponieważ Stellantis ogłosił nową strategię dla legendarnej marki.

Lancia zaprezentuje koncept już w kwietniu

Przedstawiciele marki ujawnili, że w kwietniu zostanie zaprezentowany zupełnie nowy koncept, który ujawni, w którą stronę będzie zmierzać Lancia. Do premiery dojdzie podczas Design Week w Mediolanie.

Można założyć, że tajemniczy projekt będzie nawiązywał do nowego Ypsilona, którego debiut nastąpi w 2024 roku. Co ważne, Włosi mają w planach kolejne dwa modele: flagowy model o nieznanym nadwoziu i następną Deltę. Oba auta mają otrzymać napędy elektryczne.

Lancia zaprezentuje w kwietniu nowy koncept
Lancia Pu + Ra Zero

Nowa Lancia Ypsilon będzie etapem przejściowym. To oznacza, że doczeka się układu hybrydowego. Biorąc pod uwagę wciąż duże zainteresowanie spalinowymi samochodami, jest to dobra decyzja.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że warto zaczekać. Jeżeli do sieci trafią zdjęcia konceptu, udostępnimy je Wam jak najszybciej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dacia Jogger Sleep Pack

Dacia Jogger Sleep Pack. Propozycja dla turystów

Specjalny box dla psa policyjnego

Specjalny box dla psa policyjnego. Tak się dba o czworonożnych funkcjonariuszy!