w

KIA Sportage 2022. Bardzo odważny design i przemyślane wnętrze

KIA Sportage V 2022
KIA Sportage 2022. Bardzo odważny design i przemyślane wnętrze

Południowokoreańska marka pokazała światu już piątą generację swojego kompaktowego SUV-a.

Oto KIA Sportage 2022 w pełnej okazałości. Trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo odważnie. Samochód przyniósł do marki nowy nurt stylistycznych, który charakteryzuje się nowoczesnością oraz dynamicznymi liniami.

Odważny Design

Pas przedni tworzą reflektory o nietypowym kształcie. Sąsiadują z nimi pionowe „bumerangi”, które są ledowymi światłami do jazdy dziennej. Pomiędzy nimi wkomponowano szeroki grill o ciekawej fakturze. Jeszcze niżej znalazły się dodatkowe elementy oświetlenia.

KIA Sportage 2022 design
Samochód wyróżniają odważnie narysowane elementy oświetlenia

Profil zdradza natomiast masywne błotniki, zwężającą się linię przeszkleń, srebrne listwy ozdobne i plastiki chroniące dolne partie karoserii. Z tyłu też jest ciekawie. Charakterystyczne lampy zostały połączone ledową listwą, która biegnie przez całą szerokość klapy. Tutaj także nie zabrakło czarnych plastików.

Dobra ergonomia we wnętrzu

Kokpit prezentuje się bardzo przyzwoicie. Znajdziemy tu mieszankę ciekawych motywów, które również cechują projekty innych marek. Przykładowo, dwa ekrany zostały wkomponowane w jedną ramkę, podobnie jak w Mercedesach. Pierwszy z nich to cyfrowe wskaźniki, a drugi odpowiada za multimedia. Oba są czytelne – znamy je z innych modeli azjatyckiego koncernu.

KIA Sportage 2022 interior
Wnętrze jest ergonomiczne. Pozostawiono niezależny panel klimatyzacji

Innym ciekawym rozwiązaniem są optyczne przedłużone dysze nawiewu z prawej strony – podobne rozwiązanie stosuje się w Audi i Volkswagenach. Co ważne, zachowano niezależny panel klimatyzacji, który z pewnością pozytywnie wpłynie na obsługę. Nie zabrakło także fizycznych przycisków i pokręteł oraz praktycznych wnęk, schowków, kieszeni i cup holderów.

KIA Sportage 2022 – silniki

Gama jednostek Kii Sportage 2022 nie została jeszcze ujawniona. Podejrzewamy jednak, że będzie niemal taka sama, jak w Hyundaiu Tucsonie najnowszej generacji. To oznacza, że do oferty mogą trafić takie konfiguracje:

  • 1.6 T-GDI 6MT 2WD (150 koni mechanicznych)
  • 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Mild Hybrid (150 koni mechanicznych)
  • 1.6 T-GDI 7DCT 4WD Mild Hybrid (180 koni mechanicznych)
  • 1.6 CRDI 7DCT 2WD Mild Hybrid (136 koni mechanicznych)
  • 1.6 T-GDI HEV 6AT 2WD (230 koni mechanicznych)
  • 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD (230 koni mechanicznych)
  • 1.6 T-GDI PHEV 6AT 4WD (265 koni mechanicznych)

Podstawowa KIA Sportage 2022 powinna kosztować około 100 tysięcy złotych, podobnie jak Hyundai Tucson. Na oficjalną ofertę musimy jeszcze zaczekać.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes Klasy S Diesel 2021

Nowy Mercedes Klasy S Diesel w teście łosia: Spore wyzwanie dla niemieckiej limuzyny

Opel Astra 2022

Opel Astra 2022. Wygląda jak Mokka, skrywa technologię Peugeota