w

Opel Astra 2022. Wygląda jak Mokka, skrywa technologię Peugeota

Opel Astra 2022
Opel Astra 2022. Wygląda jak Mokka, skrywa technologię Peugeota

Niemiecka marka udostępniła zdjęcia zapowiadające szóstą generację swojego kompaktowego modelu.

Jaki będzie Opel Astra 2022? Na ten temat wiemy już coraz więcej. Nowe wcielenie wykorzysta nurt stylistyczny, który został wprowadzony przez Mokkę. To oznacza wąskie reflektory z ledowym motywem „L”, szeroki grill, wyraźnie przetłoczenia, zwężającą się linię przeszkleń oraz tylne lampy zachodzące na klapę bagażnika.

Opel Astra VI design
Auto wykorzysta nurt stylistyczny wprowadzony przez Mokkę

Auto powinno być najbardziej konserwatywnie narysowanym modelem koncernu Stellantis. Nie jest tajemnicą, że wykorzysta rozwiązania, które znajdziemy także w najnowszych Peugeotach czy Citroenach.

Opel Astra 2022 interior
W kabinie znajdziemy dwa ekrany umieszczone w jednej ramce

Co z wnętrzem? Zyska nowy kokpit z dwoma ekranami wkomponowanymi w jedną ramkę. Ten centralny zostanie zwrócony w stronę kierowcy. Sąsiadujący z nim pełni rolę cyfrowych wskaźników. Jesteśmy ciekawi, czy zastosowany zostanie niezależny panel klimatyzacji.

Nowy Opel Astra wnętrze
Fotele powinny zapewniać komfort i właściwe podparcie

Na kolejnych zdjęciach zdradzających szczegóły można dostrzec fotele z wyraźnym wyprofilowaniem bocznym oraz kierownicę, na której ramionach znalazły się dotykowe przyciski. Mamy nadzieję, że nowoczesność pójdzie w parze z ergonomią.

Opel Astra 2022 kierownica
Kierownica będzie zintegrowana z dotykowymi przyciskami

Czego możemy spodziewać się pod maską? Niemal na pewno będą to trzycylindrowe jednostki benzynowe 1.2 PureTech oferujące do 155 koni mechanicznych. Niewykluczone, że w ofercie będa także hybrydy i diesel.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KIA Sportage V 2022

KIA Sportage 2022. Bardzo odważny design i przemyślane wnętrze

Renault Megane E-Tech EV

Renault Megane E-Tech Electric 2021 coraz bliżej. Prawie 220 KM i 450 km zasięgu