w

Kia ProCeed – cennik

Pierwszy shooting brake w historii koreańskiej marki doczekał się polskiego cennika. Ile więc kosztuje nowość Kii?

Za bazowy egzemplarz Proceeda trzeba zapłacić 94 990 zł. W zamian otrzymujemy odmianę GT-Line ze 120-konnym silnikiem 1.0 T-GDI i 6-biegową przekładnią manualną. Dla porównania dodam, że Kia Ceed w tej samej wersji i z tym samym zespołem napędowym kosztuje… 94 490 zł. Z kolei egzemplarze z topowym dieslem (1.6 CRDi 136 KM), 7-biegowym automatem i w tej samej wersji (GT-Line) kosztują kolejno 113 490 i 112 990 zł. W obu przypadkach różnicę stanowi 500 zł i wybór pomiędzy tymi samochodami będzie uzależniony nie od grubości portfela, tylko od gustu i potrzeb klienta.

ProCeed ma jednak tę przewagę, że jest dostępny z 204-konnym benzyniakiem 1.6 T-GDI. Aby nabyć sztukę z tą jednostką trzeba zapłacić 109 990 zł (dopłata do automatu wynosi 6000 zł). Bez względu na jednostkę napędową, w podstawie klient otrzymuje m.in.: system autonomicznego hamowania, asystenta utrzymania pasa ruchu, światła w technologii LED, system dostępu bezkluczykowego, 17-calowe felgi,  7-calowy ekran dotykowy ekran LCD z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz automatyczną klimatyzację. Tak wygląda pełny cennik:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan Qashqai dCi Xtronic Tekna – Bezpieczny wybór

BMW Serii 7 2019 – lifting