w

Gwiazda Top Gear i ikona Nurburgringu nie żyje. Sabine Schmitz miała 51 lat

Sabine Schmitz
Gwiazda Top Gear i ikona Nurburgringu nie żyje. Sabine Schmitz miała 51 lat

Wyjątkowo przykra wiadomość. Popularna prezenterka i komentatorka sportowa z Niemiec zmarła po wieloletniej chorobie.

Sabine Schmitz może być kojarzona z programem Top Gear, kiedy za czasów Clarksona, Maya i Hammonda „upalała” Ford Transita na słynnym torze wyścigowym. Wychowała się na Nurburgringu i znała go najlepiej. Przez lata była kierowcą BMW „Ring Taxi”. W sieci można znaleźć wiele nagrań ujawniających jej kunszt prowadzenia. Później pojawiała się także w brytyjskim show jako jedna z prowadzących (po odejściu słynnej trójki).

Sabine Schmitz Top Gear
W 2016 roku była wśród prowadzących Top Gear

Była jedną z najbardziej utalentowanych kobiet w świecie motorsportu. Swoją karierę rozpoczęła w 1993 roku – w serii ADAC GT Cup (klasa 1). Później dołączyła do VLN Endurance, a nawet brała udział w 24-godzinnym wyścigu na Zielonym Piekle, kiedy to dwukrotnie zwyciężyła. Swoje epizody miała też w South African Touring Car Championship, Volkswagen Scirocco R-Cup, a także World Touring Car Championship.

51-letnia Niemka przegrała walkę z nowotworem. Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy została poddana leczeniu. Dwa lata później doszło do nawrotu. Zmarła 17 marca 2021 roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tablice rejestracyjne Nowy Jork

Legalna tablica rejestracyjna „Nowy Jork” na sprzedaż. Aktualny właściciel chce za nią horrendalną sumę!

BMW i4 2022

Mamy to! BMW i4 2022 bez tajemnic. Znana sylwetka i duży grill w standardzie