w

Gdy masz motocykl, ale chcesz… helikopter (Video)

Uganda to państwo znajdujące się we Wschodniej Afryce. Pod względem powierzchni nie należy do największych, ale zamieszkuje je niemal 40 milionów ludzi.

W porównaniu do Polski, trudno ten kraj nazywać rozwiniętym gospodarczo – 90% ludności nie ma dostępu do prądu, co jest dość sporą niedogodnością. Jeszcze mniej miało jakąkolwiek styczność z… lotnictwem. Im mniej jednak masz, tym więcej kombinujesz…

I tak też było w przypadku tego domorosłego inżyniera. Wykorzystując wiedzę spawalniczą, stworzył szkielet prostego helikoptera. Kilka rurek to jednak nie wszystko. Aby można było ruszyć śmigłem, niezbędny jest silnik. Jaki? Autor dał to, co miał, czyli… jednostkę pochodzącą z jego starego motocykla. Blizna na jego twarzy sugeruje, że to nie są żarty.

Efekt końcowy jest dość… oryginalny. Na pewno robi wrażenie na sąsiadach. Poza tym, ten Pan spełnił swoje marzenie. Przed (od)lotem sugerowałbym jednak zmianę kasku… Zobaczcie to dzieło:

Źródło: Urban TV Uganda

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi A6 Avant ABT

Gdy źle załadujesz towar i przesadzisz z jego wagą… (Video)