w ,

Dwie kamery w aucie to rozsądne rozwiązanie. Ten zestaw wydaje się optymalny

Navitel R480 2K
Dwie kamery w aucie to rozsądne rozwiązanie. Ten zestaw wydaje się optymalny

Nikogo już nie trzeba przekonywać do rejestratorów jazdy. Stały się bardzo popularnymi akcesoriami, które mogą pomóc w niepożądanych sytuacjach.

Producenci błyskawicznie dostrzegli potencjał rynkowy tych produktów i teraz oferują zestawy, które obejmują dwie kamery. Po co mieć aż dwa urządzenia? Nie chodzi oczywiście o użytkowanie ich na zmianę, tylko jednocześnie.

Zestaw pozwala na montaż sprzętu zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dzięki temu użytkownik ma znacznie większe pole rejestrowanego obrazu, co w licznych sytuacjach może okazać się wręcz zbawienne. Istnieje więc coraz liczniejsza grupa klientów, którzy stawiają na takie rozwiązanie.

Dwie kamery Navitel
Navitel R480 2K z tylną kamerą

Firma Navitel oferuje kilka ciekawych duetów w tym zakresie. Jeden z nich to Navitel R480 2K z tylną kamerą. To dwa kompatybilne ze sobą urządzenia, które opierają się na tym samym systemie pamięci.

Dwie kamery w aucie – lepsza ochrona

Navitel R480 2K posiada sensor optyczny IMX335, który, jak sama nazwa wskazuje, rejestruje obraz w rozdzielczości 2K (2560×1440). Urządzenie wyróżnia się szerokim kątem widzenia (aż 160 stopni) oraz sześciowarstwowym szkłem. Widać, że w przypadku tego modelu nie było mowy o oszczędzaniu.

>Popularna kamera doczekała się następcy. Nowość oferuje jeszcze więcej

Jednostka zapisuje nagrania w pętli. Do wyboru są trzy długości filmów: 1, 3 lub 5 minut. Przed nadpisaniem newralgicznych sytuacji (z wykrytymi przeciążeniami) chroni G-Sensor. Testowany model posiada także tryb parkingowy.

Dwie kamery Navitel
Navitel R480 2K

R480 2K dysponuje dwucalowym ekranem uzupełnionym fizycznymi, ergonomicznie rozmieszczonymi przyciskami. Obsługa jest banalnie prosta. Na bocznej ścianie znajduje się slot na kartę SD, której pojemność może wynosić maksymalnie 256 GB.

Jak już wszyscy wiedzą, w zestawie jest też tylna kamera. To nieco skromniejsze urządzenie, ale równie ważne. Oferuje zapisywanie obrazu w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Co ciekawe, ma spory kąt widzenia – aż 136 stopni. Łatwo policzyć, że ten duet oferuje łącznie  296 stopni. To naprawdę sporo.

Dwie kamery Navitel
Tylna kamera Navitel

Obie kamery są uzupełnione uchwytami przylepnymi, które są praktycznie zintegrowane z obudowami. Ich ustawienie nie jest trudne dzięki dużemu zakresowi regulacji. Tylny rejestrator może obracać się o 360 stopni.

Navitel R480 2K
Navitel R480 2K

Warto w tym miejscu dodać, że kamera umieszczana z tyłu powinna znajdować się w kabinie – nie jest wodoodporna, więc trudno mówić o ułatwianiu w kontekście cofania. Jej zadaniem jest przede wszystkim nagrywanie.

Kamery połączone są przewodem zasilającym. Wszystkie materiały trafiają do jednej karty pamięci.  Nagrania można edytować i oglądać w dedykowanej aplikacji: Navitel DVR Player.

Navitel R480 2K – cena

Ile kosztuje prezentowany sprzęt? Około 400 złotych w znanej sieci sklepów. W zestawie są oczywiście dwie kamery oraz niezbędne akcesoria zapewniające ich montaż. Dokupić trzeba tylko kartę pamięci, co dotyczy praktycznie każdego rejestratora.

Navitel R480 2K
Navitel R480 2K

Czy warto postawić na taki duet? Tak, ponieważ to zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Nie wszystko na drodze dzieje się przed maską naszego samochodu. Kamera uwieczni moment, którego nawet może nie zauważyć sam kierowca, bo akurat nie będzie patrzył w lusterka. Warto więc poświęcić nieco większą sumę i nabyć zestaw.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Fiat 600 otrzyma napęd hybrydowy

Nowy Fiat 600 dostępny z silnikiem spalinowym. Uff!

Nowy Volkswagen Tiguan

Nowy Volkswagen Tiguan bez tajemnic. Diesel pozostał w ofercie, wszyscy będą szczęśliwi