w

Chevrolet Corvette C8 z drewna: Trochę jak crossover, ale Gepetto byłby dumny

Drewniany Chevrolet Corvette
Chevrolet Corvette C8 z drewna: Trochę jak crossover, ale Gepetto byłby dumny

Tworzenie przedmiotów z drewna to trudna sztuka, którą musi być uzupełniona cierpliwością, dokładnością i wyobraźnią.

Na kanale Woodworking Art można zobaczyć pracę prawdziwych mistrzów tej dziedziny. Niektóre projekty zapierają dech w piersiach. Bardzo fajnie, że w przedstawionych materiałach zawarte są wszystkie etapy wykonawcze.

Oto kolejny, który imponuje pod każdym względem. Pewien artysta postanowił wykorzystać drewno do zbudowania i wyrzeźbienia amerykańskiego supersamochodu. Jego wyborem był Chevrolet Corvette C8, czyli najnowsza generacja.

Aby dostosować kluczowe podzespoły, wykorzystał profesjonalne narzędzia do obróbki drewna – zarówno te ręczne, jak i mechaniczne. Dopasowanie wszystkich elementów było czasochłonne i wymagało wysokiego poziomu precyzji.

Autor starał się jak najdokładniej odwzorować sportowy pojazd. Zwracał więc uwagę na wszystkie przetłoczenia. Nie zapomniał także o felgach, drzwiach, masce, spojlerze i lusterkach. Mistrzowska robota!

Przypomnijmy, że Chevrolet Corvette w podstawowej wersji oferuje 497 koni mechanicznych i 630 niutonometrów. Te pokaźne wartości oferuje silnik 6.2 V8, który został umieszczony centralnie. Za przenoszenie mocy na oś tylną odpowiada ośmiobiegowa przekładnia automatyczna. Supersamochód osiąga setkę w około 3 sekundy. W Polsce nie jest dostępne, ale w USA startuje od  59 900 dolarów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentley Bentayga V8 test 2021

Bentley Bentayga V8 First Edition – test, dane techniczne, ceny, wrażenia z jazdy

MINI JCW EV 2022

MINI JCW w wersji elektrycznej? Nadjeżdża nowe…