w

Audi SQ7 i SQ8 z nowymi silnikami – klienci chcieli benzyn i teraz je mają

Sprzedaż nowych aut styczen-pazdziernik 2020
W okresie styczeń-październik tylko Audi i Lexus zanotowały wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym

Gama sportowych SUV-ów z Ingolstadt w Europie opierała się na silnikach diesla z rodziny TDI. Wysokie momenty nie przekonały jednak wszystkich klientów.

Istnieje grupa nabywców, która stawia na bardziej konserwatywne podejście w tej kwestii. I właśnie dlatego Audi postanowiło wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i dwa topowe modele otrzymają układy napędowe, których fundamentem będzie silnik benzynowy. Dokładnie tak, jak w Stanach Zjednoczonych.

Audi SQ7 i SQ8 z benzynowym V8

Gdy zaczęły krążyć plotki na ten temat, część komentujących sugerowała debiut 6-cylindrowej jednostki. Inżynierowie z Ingolstadt postawili jednak na czterolitrowe V8 zdolne generować 507 KM i 770 Nm. Jak widać, nie poszli na łatwiznę.

Oba modele z tym silnikiem otrzymają oczywiście seryjny body kit i felgi w rozmiarach 20-23 cale. Tak, to SUV-y, ale takie, którymi nie zjeżdża się z asfaltu. Ceny? W Niemczech SQ7 z benzyną to wydatek ponad 93 tysięcy euro, a na SQ8 trzeba przyznać powyżej 101 tysięcy euro.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kosztowna nieuwaga – przypadkowy drift traktorem i kolizja (wideo)

Oto motocykl, który kosztował niemal 900 tysięcy złotych!