w

Odrzutowe ręce, czyli profesjonalny jet pack w praktyce (wideo)

Jet pack w praktyce
Odrzutowe ręce

Latanie to wizja przeszłości i przeszłości. Jak powszechnie wiadomo, człowiek sam z siebie nie potrafi unosić się nad ziemią przez dłuższy czas. Właśnie dlatego powstało wiele maszyn, które robią to za niego (paralotnie, lotnie, samoloty, helikoptery itp.).

Technologia się rozwija i co jakiś czas tworzone są nowe koncepcje związane z tym wątkiem. Wśród nich znajdują się kombinezony odrzutowe, które stanowią najbardziej kompaktowe rozwiązanie w tej kategorii. Nie są tanie, ale wyglądają widowiskowo.

Do specjalnego ubioru mocowane są silniki umożliwiające latanie na krótkich dystansach. Towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk, przypominający pracę jednostek w samolotach, co oczywiście nie jest przypadkowe. Warto zwrócić uwagę, że silniki zostały umieszczone na elementach integralnych z rękami. W ten sposób zachowany jest odpowiedni poziom sterowności.

Uwagę zwracają także płetwy na wysokości łydek i błona pomiędzy nogami, która zapewnia lepsze noszenie. Na plecach znajduje się oczywiście zbiornik z paliwem. Jeżeli te konstrukcje będą udoskonalane, to w pierwszej kolejności skorzystają z nich na pewno służby specjalne. Być może później trafią na rynek, choć aktualnie nie ma państwa, które jest na to w pełni przygotowane pod względem prawnym.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdjęcia Golfa R 2021

Volkswagen Golf R 2021 przyłapany! Zdjęcia wyciekły do sieci

Skuterem na czołówkę: małolat wygrał drugie życie… (wideo)