w

Car Of The Year 2019 – znamy zwycięzcę!

Car Of The Year 2021 finalists
Znamy finalistów Car Of The Year 2021: Są niespodzianki!

I doczekaliśmy się. Międzynarodowe jury ogłosiło oficjalną kolejność w tegorocznym konkursie Car Of The Year. Jak więc wyglądają pozycje finalistów.

Siódme miejsce przypadło Mercedesowi Klasy A. Niemiecki kompakt zdobył 116 punktów. O kilkadziesiąt punktów więcej ma Peugeot 508 drugiej generacji (192). Nad nim znalazł się Citroen C5 z wnikiem 210 punktów. Poza podium wylądował też Ford Focus (235). Trzecie miejsce przypadło natomiast Kii Ceed (247).

Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Alpine A110 i Jaguar I-Pace zdobyły bowiem po 250 punktów. O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowały indywidualne głosy, w których przewagę 18 do 16 zdobyło auto elektryczne. Jeżeli chcecie je lepiej poznać, zachęcam do sprawdzenia materiału z polskiej premiery, który znajduje się TUTAJ.