w

Rolls Royce na bazie Mercedesa W124

Ostatnio pisaliśmy Audi A6 przerobionym na Bugatti Veyrona. Nie było nam wtedy ani dobrze, ani miło. Teraz mamy podobne odczucia… Tym razem miejscem okazał się jednak Kazachstan, a samochód który uległ „metamorfozie” to Mercedes W124.

mercedes_w124_vel_rolls_royce_phantom_by_kazachstan_2014_1

Phantom, konserwatywna, wyjątkowo luksusowa limuzyna to ikona motoryzacji. Według nas jest samochodem, który trudno podrobić. Panu w czapce z daszkiem ze zdjęcia należy jednak oddać to, że pas przedni wyszedł mu naprawdę całkiem nieźle. Profil auta, ze względu na zupełnie inne gabaryty to już nieco inna bajka. Z kolei tył samochodu nie został jeszcze uwieczniony na zdjęciach. Może to i lepiej… We wnętrzu natomiast panuje mercedesowski klimat. Tutaj jedyną nowością jest kierownica. Warto jednak dodać, że twórca nie poszedł na łatwiznę i tylne drzwi przerobił w taki sposób, by otwierały się pod wiatr.

mercedes_w124_vel_rolls_royce_phantom_by_kazachstan_2014_10

Co ciekawe, przeróbki kosztowały 3000 dolarów. Według podanych informacji, właściciel auta zarabia wypożyczając je na imprezy okolicznościowe. No cóż, Kazachstan to wyjątkowo ciekawy kraj…

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche Cayenne po face liftingu

Debiut Mercedesa AMG GT