w

Paryż: Ford Edge debiutuje w Europie

Ford zdecydował się na odważny ruch. Na Starym Kontynencie zaprezentował samochód, który powstał z myślą o amerykańskim rynku.

ford_edge_2014_paris_2

Edge jest dużym SUV-em o stosunkowo prostych kształtach. To oczywiście nie oznacza, że wygląda źle. Wręcz przeciwnie. Auto kipi muskularnością dzięki potężnym nadkolom, wielkiemu grillowi i agresywnie spoglądającym reflektorom. Polacy lubią tego typu konstrukcje, czego dowodem jest Mazda CX-9 (stworzona pod amerykańskie gusta, trafia co jakiś czas na nasz rynek w krótkich seriach ze względu na spore zainteresowanie). Wnętrze auta jest przestronne, dobrze wykonane i daje poczucie bezpieczeństwa.

ford_edge_2014_paris_3

Pod maskę nowego Forda będzie trafi jednostka TDCI o pojemności 2 litrów i mocy 180 lub 210 KM. Domyślamy się, że auto będzie dostępne z napędem na obie osie i automatyczną skrzynią biegów. Szczegółowe dane techniczne nie zostały jeszcze ujawnione. Pozostało więc czekać na rozpoczęcie sprzedaży.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paryż: Opel Corsa 2014

Paryż: Peugeot 308 GT