w

Panoz Esperante Spyder 25th Anniversary Edition

Panoz Esperante Spyder? Cóż to takiego…? Pewnie niewiele osób słyszało o tym samochodzie. A to dziwne, bowiem jest produkowane od 15 lat!

panoz_esperante_spyder_25th_anniversary_edition_2014_2

Panoz to amerykańska marka, która zajmuje się produkcją na bardzo niewielką skalę. Co ciekawe, leciwy już model Esperante wciąż wzbudza zainteresowanie. Oczywiście jego konstrukcja była poddawana liftingom, jednakże nie na tyle dużym, by można uznać ten samochód za dzisiejszy… Mimo tego producent dalej stara się zainteresować nim większą liczbę klientów. Robi to na różne sposoby. Między innymi za pomocą edycji specjalnych. Kolejna z nich została właśnie zaprezentowana. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim powstała z okazji 25-lecia istnienia marki. Według przedstawicieli marki, klient może dobrać samodzielnie elementy karoserii i dostosować je według własnego gustu. Pod maską tej wersji pracuje potężne V8 z kompresorem generujące 480 lub 560 KM w mocniejszym wariancie. Liczba egzemplarzy została ograniczona do 25. Cena? Sporo, 179 120 dolarów.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Citroen C3-XR ujawniony

Mercedes SL SR66.2 Suhorovsky Design