w

Bentley Bentayga Speed Feroza Edition. Pod maską 900 KM!

Bentayga Mansory
Bentley Bentayga Speed Feroza Edition. Pod maską 900 KM!

Znany tuner zajmujący się kompleksowymi modyfikacjami samochodów wziął na swój warsztat luksusowego SUV-a.

Bentley Bentayga Speed Feroza Edition to efekt pracy Mansory. Samochód nie wygląda już tak luksusowo, jak w oryginale, ale niektórym na pewno przypadnie to do gustu. Trzeba jednak lubić gruntowne zmiany stylistyczne.

Bentley Bentayga Speed Feroza Edition
Muskularny body kit zmienił charakter nadwozia – z luksusowego na sportowy

Body kit sprawił, że brytyjski SUV prezentuje się bardzo muskularne. W skład pakietu wchodzą poszerzone błotniki, nakładki progowe, nowy grill, spojlery, dodatkowe wloty powietrza i maska. Część z wymienionych elementów została wykonana z włókna węglowego. Mansory postawiło na seledynowy lakier, który może się podobać. Uzupełnieniem całości są wieloramienne felgi aluminiowe.

Mocno i mdło

Do smerfnej kabiny trzeba się nieco przyzwyczaić. Większość elementów pokryto skórą w kolorze seledynowym, który nawiązuje do lakieru karoserii. Wygląda to oryginalnie, mdło i kontrowersyjnie zarazem. Tym autem mógł spokojnie jeździć Neptun. Całość urozmaicają dekory z włókna węglowego oraz nowoczesne instrumenty pokładowe.

Bentayga Mansory 2022 - wnętrze
Do seledynowego wnętrza trzeba się przyzwyczaić

Warto podkreślić, że pod maską prezentowanego modelu miesza sześciolitrowe W12, które generuje aż 900 koni mechanicznych i 1250 niutonometrów). to zasługa nowych turbosprężarek, zmienionego układu wydechowego i modyfikacji komputera sterującego. Przypomnijmy, że seryjny egzemplar oferuje 626 koni mechanicznych i 900 nutonometrów. To naprawdęduża zmiana.

Dzięki wzmocnieniu, Bentley Bentayga Speed Feroza Edition osiąga setkę w zaledwie 3,5 sekundy i potrafi rozpędzać się do 323 km/h. A to przecież luksusowy SUV, a nie sportowe coupe!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A110 2022

Alpine A110 Tour de Corse 75. Kolejna edycja specjalna