w

Znamy finalistów Car Of The Year 2021: Są niespodzianki!

Car Of The Year 2021 finalists
Znamy finalistów Car Of The Year 2021: Są niespodzianki!

Spośród dwudziestu jeden pretendentów do tegorocznego tytułu Car Of The Year, międzynarodowe jury wytypowało finałową siódemkę.

Jeszcze przed ogłoszeniem próbowaliśmy odgadnąć, które samochody awansują do ostatniego etapu. Z sześciu wskazanych przez nas, trafiliśmy z trzema. Przyznajcie, że całkiem nieźle. Obecność niektórych może być dla Was dużym zaskoczeniem.

Pierwsza samodzielna CUPRA
CUPRA Formentor 2020

Miłą niespodzianką jest CUPRA Formentor. To pierwszy, niezależny model hiszpańskiej marki powstałej na fundamencie SEAT-a. Jest sportowym crossoverem, który ma zainteresować kierowców szukających modnego, ale też dobrze prowadzącego się auta. W topowej wersji oferuje 300 KM, automatyczną skrzynię i napęd na obie osie.

Fiat 500e - elektryczny mieszczuch
Fiat 500e 2021

Następny finalista to Fiat 500e. Nie spodziewaliśmy się, że elektryczna odmiana włoskiego aut(k)a będzie miała szansę powalczyć o zwycięstwo. Jego obecność pokazuje jednak, że powoli następuje zmiana trendów. Elektryczny silnik „pięćsetki” oferuje 118 KM, co pozwala na przyzwoitą dynamikę jazdy. Zasięg, według norm WLTP sięga 320 kilometrów.

Volkswagen ID.3 2021
Volkswagen ID.3

Wspomnianą wyżej teorię dotyczącą zmiany trendów wzmacnia obecność drugiego auta elektrycznego. Jest nim Volkswagen ID.3, czyli nowy hatchback, który ma przyjąć wizerunek „ekologicznego Golfa”. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Warto dodać, że generuje 204 KM. Ku zaskoczeniu, cała moc trafi na oś tylną. Nie liczcie jednak na driftowanie – to spokojny i bezpieczny samochód z odpowiednio zestrojoną kontrolą trakcji.

Nowy Citroen C4
Citroen C4 2021

Kolejny model z szansami na tegoroczny tytuł to Citroen C4 2021. Nowe wcielenie przybrało nadwozie crossovera. To dość oczywisty zabieg. Francuzi zaszczepili w aucie dużą dawkę indywidualizmu, ale nie zapomnieli o praktycznych rozwiązaniach i odpowiedniej palecie silnikowej. Nie zabraknie także szerokich możliwości konfiguracyjnych.

Nowa Octavia Kombi
Skoda Octavia Kombi 2021

Skoda Octavia Kombi też znalazła się w finale. Z pewnością uzyskała wysokie noty w dziedzinie wszechstronności. Oferuje niemal to samo co Golf i Leon, a jest przy tym wyraźnie większa. Czesi zajmują pozycję wicelidera sprzedaży w Polsce, ale ich ogólnoeuropejska pozycja nie jest tak wysoka. Przydałby się zatem jakiś większy sukces.

Nowy Yaris
Toyota Yaris 2021

Następnym szczęśliwcem jest Toyota Yaris. Miejski hatchback z Japonii ma przekonać do siebie tymi samymi zaletami, co poprzednik, ale tym razem w znacznie ładniejszym opakowaniu. Nie bez znaczenia są także najnowsze zdobycze technologii i wariant hybrydowy.

The new Defender
Land Rover Defender 2021

Land Rover Defender jest jedyną rasową terenówką w tym zestawieniu. Jego awans również zaskakuje – na szczęście pozytywnie. Fajnie, że jury pozwoliło wyłoniło spośród 21 modeli prawdziwe auto off-roadowe. Owszem, nie jest to już ten sam surowy Defender, ale wciąż dużo potrafi poza asfaltem, a przy tym jest znacznie bardziej cywilizowany i przyjemniejszy w prowadzeniu.

Który z tych samochodów wygra? Tego jeszcze nie wiadomo. Oficjalne wyniki poznamy 1 marca bieżącego roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niespodzianka w silniku Mitsubishi

Auto prosto z fabryki też może skrywać niespodzianki. Ten klient znalazł jedną w silniku i miał dużo szczęścia

Nowy samochód za 60 000 zł 2021

Nowe auto za 60 tysięcy złotych: 2021 rok to drożyzna, ale znaleźliśmy kilka ciekawych modeli