w

Złośliwy kierowca Seicento i ostrożny zawodowiec. „Mandat przekroczyłby dziś wartość jego auta” (wideo)

Hamowanie przed maską w Seicento
Złośliwy kierowca Seicento i ostrożny zawodowiec. "Mandat przekroczyłby dziś wartość jego auta" (wideo)

Wielokrotnie krytykujemy kierowców zawodowych, gdy zachowują się lekkomyślnie. W tej sytuacji jednak nie ma mowy o rażących błędach ze strony przedstawiciela tej grupy.

Jest za to karygodne i niebezpieczne zachowanie użytkownika małego, włoskiego autka. Zacznijmy od tego, że do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu i tylko rozsądek osoby prowadzącej pojazd ciężarowy zachował stan konta kierowcy Seicento w stanie nienaruszonym.

Nagrywający zmienił pas na prawy i podjął się wyprzedzania starego Golfa. Różnica w prędkości była znacząca, dlatego manewr nie trwał długo. Poza tym, obowiązywało ograniczenie do 70 km/h uzupełnione fotoradarem.

Po powrocie na prawy pas, przed maskę dużego pojazdu wjechał wspomniany już kierowca Seicento. Z niewiadomych przyczyn zaczął gwałtownie hamować przed maską ciężarówki. Nagrywający postanowił uniknąć zderzenia i awaryjnie wytracił prędkość. Do kolizji brakowało centymetrów.

 

Kierowca Seicento po chwili przyspieszył. Co było powodem takiego zachowania? Być może uznał, że użytkownik ciężarówki za długo wyprzedzał lub wymusił na nim pierwszeństwo. Nawet jeśli musiał przez niego hamować, to nie jest powód, by wykazywać się złośliwością i samemu wymierzać „sprawiedliwość”.

Jeżeli nagranie trafiło na policję, to nieostrożny sprawca zagrożenia mógł otrzymać solidny mandat przekraczający wartość jego pojazdu. Gdyby kierowca zawodowy nie hamował i doszłoby do kolizji, to konsekwencje dla użytkownika włoskiego autka byłyby jeszcze poważniejsze – niewykluczone, że również zdrowotne.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

San Francisco 1906 video

Tak wyglądało San Francisco 116 lat temu. „Znakomite połączenie miejsca i czasu” (wideo)

BMW X6 facelift

BMW X6 po liftingu wkrótce wyjedzie na drogi. Tak może wyglądać