w

Zimowa aura sprzyja artystom. Oto LaFerrari ze śniegu

LaFerrari zrobione ze śniegu
Zimowa aura sprzyja artystom. Oto LaFerrari ze śniegu

Trudne warunki pogodowe negatywnie wpływają na jazdę. W wielu zakątkach świata nawet ciężko odpalić pojazd i ruszyć.

To efekt niskich temperatur i bardzo obfitych opadów śniegu, które błyskawicznie zamarzają. W takich okolicznościach czas dojazdu do miejsca docelowego może się wydłużyć. Istnieje też zwiększone ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych

Twórcza zabawa w śniegu

Istnieją jednak tacy, którzy potrafią wykorzystać mało przyjemną pogodę. Wśród nich jest ten młody mężczyzna ze szpachelką w ręku. Postanowił wykonać niezwykły projekt utrzymujący się na posesji aż do momentu ocieplenia.

Śnieżne LaFerrari
Projekt został wykonany głównie szpachelką

Jako że to fan motoryzacji, postawił na stworzenie hipersamochodu, jakim jest LaFerrari, trzeba przyznać, że ma chłopak talent i wyobraźnię, bo wykonanie w taki swobodnym stylu naprawdę nieźle odwzorowanego nadwozia to trudna sztuka.

LaFerrari – włoski pocisk

Absolutnie nie dziwi nas wybór włoskiego auta sportowego naszpikowanego nowoczesną technologią. Jego design robi ogromne wrażenie, podobnie zresztą, jak parametry techniczne, które zapewniają genialną dynamikę.

Sercem układu jest silnik V12 o pojemności 6,3 litra. Generuje on 800 KM i 700 Nm. Uzupełnia go jednostka elektryczna produkująca dodatkowe 163 KM i 200 Nm. Łączny potencjał to 963 konie mechaniczne i 900 niutonometrów.

Za przeniesienie tej mocy na oś tylną odpowiada 7-biegowa przekładnia półautomatyczna. Taki układ umożliwia osiąganie setki w 2,7 sekundy i przekroczenie 200 km/h już po 6,9 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna wynosi około 370 km/h.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GT-R the worst tuning

Tak wygląda najgorszy tuning Nissana GT-R. Oczy bolą

Quad holujący TIR-a

Polscy quadowcy w rolach zimowych zbawicieli: Potrafią wyciągnąć nawet TIR-a! (wideo)