w

Zemsta za jazdę na suwak. Takich kierowców nie powinno być na drogach (wideo)

Agresywny kierowca hamuje przed maską
Zemsta za jazdę na suwak. Takich kierowców nie powinno być na drogach (wideo)

Przepisy są dla wielu uczestników ruchu czarną magią, o której nie mają pojęcia. Niestety w tej grupie są też kierowcy.

Jak widać, posiadanie prawa jazdy nie oznacza znajomości zasad oraz logicznego postępowania na drogach. To zdarzenie jest tego bardzo dobrym przykładem. Nagrywający postanowił zmienić pas, gdy dojechał do końca zwężenia. Okazało się, że sprowokował tym innego kierowcę. Zemsta za jazdę na suwak objawiła się chwilę później.

Zacznijmy od tego, że użytkownik białego Forda Mondeo użył sygnału dźwiękowego, czym wyraził swoje zirytowanie wobec nagrywającego. Można przypuszczać, że nie miał zamiaru go wpuścić. Przepisy mówią jednak wyraźnie, że w takiej sytuacji powinien dać mu wjechać na odpowiedni tor jazdy.

Agresywna odpowiedź

Mogło wydawać się, że to już koniec całej sytuacji, ale niestety doszło do bardziej niepokojącego zdarzenia na jednym z kolejnych skrzyżowań. Gdy nagrywający jechał lewym pasem, kierowca Forda znajdujący się przed nim (wyprzedził wcześniej) postanowił wyjechać przed jego maskę w ostatniej chwili i gwałtownie wytracić prędkość.

Celowe hamowanie przed maską
Do kolizji z nagrywającym brakowało centymetrów

Nagrywający musiał awaryjnie hamować. Do kolizji brakowało centymetrów. Kierowca białego pojazdu uznał, że zemsta za jazdę na suwak była właściwa i odjechał, jak gdyby nigdy nic.

Jeżeli doszłoby do kolizji, to nagranie obciążyłoby tylko jego. Za celowe tworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym można stracić prawo jazdy. Nigdy nie warto więc postępować w taki sposób.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parking Fordów Bronco

Parking wypełniony Fordami Bronco. Czekają na półprzewodniki (wideo)

Sprawca stłuczki parkingowej

Stłuczka parkingowa. Sprawca udawał, że chce się przyznać. Postawa policji? Ręce opadają… (wideo)