w

Zegarek Land Rovera dla fanów Defendera. Nie tak drogi, jak można było przypuszczać

Zegarek Land Rovera dla fanów Defendera
Zegarek Land Rovera dla fanów Defendera. Nie tak drogi, jak można było przypuszczać

Czas jest nieodłączną częścią życia. Ludzie lubią wiedzieć, jak płynie, dlatego korzystają z akcesoriów, które umożliwiają pilnowanie tego tematu.

Wśród takich osób są oczywiście fani brytyjskiej motoryzacji. I właśnie z myślą o nich powstał zegarek Land Rovera, którego projekt został zainspirowany najnowszą generacją kultowego samochodu terenowego.

Mowa oczywiście o Defenderze, który niedawno doczekał się kolejnego wcielenia. Puryści kręcili nosem ze względu na unowocześnienie konstrukcyjne, ale już teraz możemy powiedzieć, że był to bardzo dobry ruch ze strony producenta.

Nowy Defender utrzymał zdolności terenowe, a zyskał cywilizowany charakter i sporą liczbę rozwiązań z zakresów komfortu i bezpieczeństwa. Krótko mówiąc, stał się znacznie bardziej przyjazny i wszechstronny, niż jego poprzednik.

Zegarek Land Rovera

To tak naprawdę gadżet, który ma zainteresować najbardziej zagorzałych fanów tego modelu. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że został stworzony przez znaną i szanowaną firmę Bamford.

To model LR002, który został zainspirowany wspomnianym Defenderem. Jak już ujawniono, powstanie zaledwie 100 egzemplarzy takiego. Jedna wywoławcza za jedną sztukę ma wynosić nawet 1700 dolarów. Patrząc na to obiektywnie, nie jest to zaporowa cena, skoro mówi się o naprawdę skromnej podaży. Podejrzewamy, że ktoś może wkrótce zarobić na takiej inwestycji.

Zegarek Land Rovera dla fanów Defendera
Land Rover LR002

Prezentowany model nie błyszczy się, jak brokat. Niektórzy mogą wręcz stwierdzić, że wygląda bardzo skromnie. To oczywiście bezpośrednio nawiązuje do surowej terenówki. Zegarek Land Rovera posiada tytanową kopertę z czarną powłoką przypominającą diament. Do tego dysponuje warstwą chroniącą przed zarysowaniami. Tarcza też jest ciemna, ale kontrastuje z nią biała czcionka.

>Land Rover Defender 130 V8. Właśnie tego brakowało

Warto dodać, że LR002 ma średnicę 40 milimetrów i grubość 13,25 milimetra. Bamford nie podało masy własnej, ale biorąc pod uwagę rozmiar i użyte materiały, lekko raczej nie będzie.

W zegarku wykorzystano mechanizm Selita SW200-1B z automatycznym systemem nakręcania. Wystarczy poruszać nadgarstkiem, by pracował przez 41 godzin – nawet po zdjęciu. Jest na tyle stylowy, że nie powinno być z wyprzedaniem całej podaży.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Za to grozi 15 punktów karnych

Za to grozi 15 punktów karnych. Lepiej tego nie rób! (wideo)

Volvo XC40 Recharge w teście łosia

Volvo XC40 Recharge w teście łosia. Elektryczna wersja nie jest najzwinniejsza