w

Zegarek inspirowany Lamborghini. Wygląda świetnie, ale jego cena przeraża

Zegarek Dubuis Lamborghini
Zegarek inspirowany Lamborghini. Wygląda świetnie, ale jego cena przeraża

Supersamochody są dla wielu stylem życia. Ich użytkownicy potrafią wydawać krocie na różne eventy i akcesoria, które będą symbolizować integralność z maszynami.

Korzysta z tego bardzo wiele firm produkujących dodatki do wyjątkowych aut. Nie inaczej jest w przypadku branży zegarkowej. Jednym z jej przedstawicieli jest Roger Dubuis, który słynie z projektowania naprawdę unikatowych modeli. Najnowszy z nich został stworzony dzięki inspiracji włoskim pojazdem sportowym.

Skrojony pod Lambo

Firma rozpoczęła współpracę z legendarną marką, co zaowocowało świetnym czasomierzem. To bezpośrednie nawiązanie do Lamborghini Huracan STO, czyli prawdziwego bolidu z homologacją drogową. Zegarek otrzymał nazwę Excalibur Spider Huracan STO i zdobi go taka sama kombinacja kolorystyczna, jak w egzemplarzu pokazowym.

Roger Dubuis Huracan STO
Excalibur Spider Huracan STO wykorzystuje mechanizm automatyczny

Wyróżnikiem tego unikatowego „sikora” jest 45-milimetrowa obudowa z włókna węglowego, którą uzupełniają gumowe wstawki, metaliczne szkiełko szafirowe, tytanowa ramka i cielęca skóra. Exalibur wykorzystuje system automatyczny RD630, który daje rezerwę pracy do 60 godzin. W konstrukcji znajduje się mechanizm oparty na 12-stopniowym kole balansowym (odchylonym pod kątem 12 stopni) i waga pracująca w zakresie 360 stopni, inspirowana włoskim supersamochodem.

Excalibur Spider Huracan STO design
Excalibur nawiązuje do kultowych barw Lamborghini Huracan STO

Efekt jest obłędny. Zegarek wykonano z niezwykłą precyzją i imponuje pod każdym względem. Warto zaznaczyć, że ten cały bagaż szlachetnych rozwiązań nie umniejsza jego użyteczności – tarcza jest czytelna, a rozmiary nie budzą najmniejszych zastrzeżeń.

Zegarek w cenie wypasionego Passata

Ile kosztuje to cudo? Dokładnie 56 500 dolarów, co przy aktualnym kursie (3,68) oznacza wydatek 207 920 zł. Za tyle można mieć „króla prestiżu”, czyli Volkswagena Passata w bardzo bogatej konfiguracji. Nie jest to jednak propozycja dla tych, którzy parkują pod domem zwykłym sedanem…

Zegarek automatyczny Lamborghini Dubuis
Mechanizm zapewnia rezerwę pracy do 60 godzin

Przypomnijmy, że na tamtejszym rynku, Huracan STO kosztuje co najmniej 327 838 dolarów. Można więc stwierdzić, że chodzi w cenie 6 zegarków Dubuisa. Chyba wolelibyśmy auto… To niezwykłe Lamborghini skrywa jednostkę V10 generującą 640 KM. Co ciekawe, cały potencjał trafia na tylne koła (napęd RWD). Sprint do setki trwa 3 sekundy, a prędkość maksymalna to 310 km/h. Warto dodać, ze auto potrafi zatrzymać się ze 100 km/h na dystansie zaledwie 30 metrów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprzedaż marek premium - listopad 2020

Marki premium w listopadzie: Sprzedaż delikatnie wzrosła

Atak piratów na rosyjski statek transportowy

Próba ataku piratów na statek transportowy: Załoga odpowiedziała ogniem