w

Zderzenie na terenie garaży. „Słońce i krzaki nie pomogły” (wideo)

Zderzenie na terenie garaży
Zderzenie na terenie garaży. "Słońce i krzaki nie pomogły" (wideo)

Niepożądane zdarzenia mogą mieć miejsce praktycznie wszędzie – nawet tam, gdzie nigdy wcześniej do nich nie dochodziło.

To zderzenie na terenie garaży jest kolejnym tego przykładem. Nierówna nawierzchnia, skromne prędkości i biały dzień – to wszystko pozwalało przypuszczać, że nic nadzwyczajnego nie może zaistnieć. I było to błędne myślenie.

Co spowodowało problem? Z pewnością można użyć różnych argumentów, ale fakt faktem, tylko jeden z uczestników ruchu jest tu winny. Jesteśmy ciekawi, czy została wezwana policja. Biorąc pod uwagę okoliczności, byłoby to nadgorliwym posunięciem. No chyba, że kierowcy nie doszliby do porozumienia, co również było prawdopodobne.

Zderzenie na terenie garaży

Materiał z samochodu jednego z uczestników kolizji przedstawia, jak nagrywający zamierza skręcić w prawo, skąd akurat nadjechał drugi kierowca. Jezdnia stworzona z betonowych płyt była na tyle wąska, że mieścił się na niej tylko jeden pojazd.

>Walka o miejsce parkingowe. „Chcesz z gazu dostać?” (wideo)

Auta znalazły się na kursie kolizyjnym. Niestety, kierowcy wyraźnie opóźnili hamowanie, co skończyło się kolizją. Kto powinien zostać uznany za winnego? Wydaje się, że za zderzenie na terenie garaży odpowiada autor nagrania.

Zderzenie na terenie garaży
Kiepska widoczność nie ułatwiała dostrzeżenia jadącej Skody

Dlaczego akurat on? To najpewniej skrzyżowanie równorzędne, na którym obowiązuje zasada prawej ręki. Powinien więc ustąpić tym, którzy nadjeżdżają z prawej strony. Niestety, nie zrobił tego.

Musimy jednak wspomnieć o czynnikach, które należy uznać za łagodzące. Chodzi przede wszystkim o widoczność, którą ograniczały żywopłoty (krzaki?) oraz słońce, które świeciło akurat w twarz nagrywającego. To oczywiście nie zwalnia go z winy, ale jednak w pewnym stopniu tłumaczy, dlaczego w porę nie dostrzegł drugiego pojazdu (którego kierowca wyraźnie opóźnił hamowanie).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zielona strzałka stawia warunki

Zielona strzałka stawia warunki! Nie każdy kierowca to rozumie (wideo)

Potrąciła rowerzystę i odjechała

Potrąciła rowerzystę i odjechała. „Tłumaczyła, że miała zielone” (wideo)