w

Zakurzone Lamborghini woła o pomoc. I to nie w Arabii Saudyjskiej

Porzucone Lamborghini Huracan Performante
Opuszczone Lamborghini woła o pomoc. I to nie w Arabii Saudyjskiej

Takie zdjęcia co jakiś czas trafiają do sieci i pochodzą zazwyczaj z krajów arabskich. Tym razem jest nieco inaczej.

To opuszczone Lamborghini znajduje się w Kanadzie. To raczej zaskakująca informacja, bo w tamtym regionie nie jest to popularne zjawisko. Warto dodać, że nie jest to „zwykły” Huracan, tylko naprawdę wyjątkowa wersja.

Zakurzone Lamborghini Huracan Performante
Na pasce ktoś napisał palcem: „Piękna kobieto, nie dotykaj mojego samochodu”

Pod warstwą kurzu kryje się odmiana Performante. Samochód zdobi czerwona okleina, którą uzupełniają elementy z włókna węglowego i czarne, pięcioramienne felgi. Włoski bolid drogowy prezentuje się dobrze nawet, gdy pokrywa go brud.

Historia nieznana

Zdjęcie zostało udostępnione w social mediach. Szybko udało się ustalić, że pojazd został zatrzymany w Ottawie. Jeden z komentujących stwierdził, że to jego auto, ale musiał wyjechać w interesach, dlatego stoi nieużywane od dłuższego czasu. Mamy jednak wątpliwości, co do wiarygodności internauty…

Lamborghini Huracan Performante skrywa silnik 5.2 V10. To oczywiście konstrukcja wolnossąca. W tym modelu oddaje do dyspozycji 631 koni mechanicznych i 600 niutonometrów. Przenoszeniem mocy na obie osie zajmuje się przekładnia automatyczna.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Supercar Fails (@supercar.fails)

Taki zestaw umożliwia osiąganie setki w zaledwie 2,9 sekundy i rozpędzanie się do 325 km/h. W porównaniu do konwencjonalnej wersji, Performante jest o 40 kilogramów lżejsze, ma twardsze zawieszenie i poprawioną aerodynamikę.

Jesteśmy ciekawi, czy ktoś w końcu zainteresuje się tym samochodem. Mamy nadzieję, że właściciel wróci, wbije gaz do podłogi i zrzuci kurz z tej pięknej karoserii.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda Enyaq Coupe iV oficjalnie. Kombinacja wszystkiego, co modne

Wnętrze auta

Toaleta? Nie! To wnętrza aut są zazwyczaj brudniejsze