w

Kiedy zadebiutuje nowy Golf?

Projektowanie Golfa to trudna sztuka. Pierwszy co do popularności samochód w Europie i drugi na świecie wyznacza standardy w swojej klasie, bo odzwierciedla oczekiwania klientów.

volkswagen_golf_gti_clubsport_2015_5

Trudno jednak przewidzieć, jaka będzie kolejna generacja tego modelu. Dotychczas projektanci decydowali się na ewolucję zamiast rewolucji. I była to słuszna droga. Teraz może być nieco inaczej, bo znana wszystkim sylwetka zdążyła się już nieco zestarzeć. To oczywiście nie wpływa na sprzedaż, ale przy kolejnej generacji, gdy konkurenci będę prezentować się jeszcze nowocześniej, może odbić się na wynikach Golfa. Designerzy marki mają więc trudny orzech to zgryzienia. Według nas zaryzykują i stworzą odważniejszy projekt. Musi on jednak mieć w sobie wiele cech charakterystycznych dla każdej generacji tego modelu, dzięki którym dalej będzie pewniakiem w swojej klasie. Auto ma zostać ujawnione w 2019 roku i wtedy też powinna ruszyć jego sprzedaż. Czekamy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy Smart wybuduje SUV-a?

Wyjątkowy Veyron na sprzedaż