w

Zabawa w zbijanego po turecku. Śnieg dał się we znaki kierowcom

Curling cars - turkish version
Zabawa w zbijanego po turecku. Śnieg dał się we znaki kierowcom

Astronomiczna zima nadeszła. Choć za oknami próżno szukać dużego mrozu, prawdopodobieństwo pojawienia się śniegu jest dość wysokie.

Nie jest tajemnicą, że potencjalne opady wpłyną na warunki prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów. W skrajnych przypadkach może być to wręcz niemożliwe. Ten przykład z Turcji pokazuje, że jazda na śliskiej nawierzchni potrafi zamienić się w niekontrolowane poślizgi. Pochyła, oblodzona jezdnia stała się niebezpiecznym lodowiskiem.

Brak kontroli i kolizje

Kierowcy nie byli w stanie złapać przyczepności, bez względu na stan opon. Doszło więc do licznych zderzeń. Na szczęście żadne z nich nie spowodowało uszczerbków na zdrowiu – uczestnicy ruchu zdawali sobie sprawę z zagrożenia i przemieszczali się z niskimi prędkościami. Cała historia przypominała grę w zbijanego albo curling w wydaniu samochodowym.

Podobne zdarzenia miały też miejsce w Polsce. Wystarczy sobie przypomnieć słynne „Ale urwał, ale to było dobre”. Miejmy nadzieję, że ta zima będzie bardziej łaskawa dla kierowców.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Śmiertelny wypadek - eksplozja TIR-a

Tragiczne zderzenie dwóch TIR-ów i autobusu. Jeden z pojazdów eksplodował

Hyundai Santa Fe 2021 od 165 900 zł

Hyundai Santa Fe 2021 – polski cennik startuje od 165 900 zł