w

Zaawansowana, ale nieudana replika Lamborghini. Ktoś poświęcił mnóstwo czasu i pieniędzy (wideo)

Lamborghini replica fail
Zaawansowana, ale nieudana replika Lamborghini. Ktoś poświęcił mnóstwo czasu i pieniędzy (wideo)

Zwolennicy tworzenia projektów na wzór oryginalnych samochodów sportowych nie zawsze wiedzą, jak się za to zabrać.

Ta nieudana replika Lamborghini to dobry tego przykład. Jak widać, jej właściciel wygląda na zadowolonego, co jest swego rodzaju pozytywnym akcentem całej historii. Niemniej jednak nie sposób pominąć kilku faktów na temat tej stylistycznej hybrydy.

Zacznijmy od tego, że to miało być Lamborghini. Jakie? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Podejrzewamy, że Aventador, ale pewności nie mamy. Druga ważna informacja dotyczy bazy, za którą posłużyła Honda Civic. Bez względu na generację japońskiego kompaktu, to był po prostu zły pomysł.

Problemy u podstaw

Nie ma wątpliwości, że twórca tego nietypowego auta miał duże zdolności. Trzeba było włożyć mnóstwo pracy żeby uzyskać taki efekt. Wrażenie robią drzwi otwierane do góry i dach, który składa się automatycznie. Szybko można więc zmienić coupe w kabriolet.

Honda Civic Lamborghini
Samochód posiada elektrycznie składany dach. Jego bazą jest Honda Civic

Kokpit został niemal w całości zaadoptowany z Hondy Civic ósmej generacji. Co ciekawe, we wnętrzu zachowano dwa rzędy siedzeń, dlatego wciąż można jeździć w pięć osób.

To oczywiście nie zmienia faktu, że popełnione zostały błędy już na samym początku. Przede wszystkim nie zachowano dobrych proporcji. Przez to auto wygląda karykaturalnie. Nawet jeśli rozstaw kół zostałby zwiększony, to i tak nie udałoby się ukryć wad konstrukcyjnych rzutujących na całość.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie na skrzyżowaniu

Typowe wymuszenie pierwszeństwa. Kierowca auta użytkowego flegmatycznie ruszył (wideo)

Audi RS Q8 Manhart tuning

Audi RS Q8 Manhart. Pod maską 818 koni mechanicznych