w

Za ten manewr stracił prawo jazdy. Może go czekać grzywna w wysokości 30 tysięcy złotych! (wideo)

Szalone wyprzedzanie na skrzyżowaniu
Za ten manewr stracił prawo jazdy. Może go czekać grzywna w wysokości 30 tysięcy złotych! (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 91 w Chełmnie (województwo kujawsko-pomorskie).

Nagranie pochodzi z wozu strażackiego. Jednostka wracała z interwencji w wypadku drogowym. Kierowca pojazdu dostawczego za ten manewr stracił prawo jazdy. Na tym jednak nie kończy się jego historia.

Strażacy uznali, że sytuacja była na tyle niebezpieczna, że należy poinformować o niej policje. Funkcjonariusze otrzymali materiał z rejestratora jazdy i na jego podstawie ustalili tożsamość kierowcy, który akurat był wtedy w pracy.

Poważne konsekwencje

Chwilę po godzinie 9 rano w miniony poniedziałek (7 lutego), kierowca samochodu użytkowego wyprzedzał i omijał kilka pojazdów ciężarowych, choć podwójna linia ciągła na to nie zezwalała.

Szalony manewr kierowcy auta dostawczego
Kierowca auta dostawczego niemal doprowadził do zderzenia czołowego z wozem strażackim

Wykorzystał lewoskręt, by pojechać na czerwonym świetle prosto przed siebie. Tym samym znalazł się na kursie kolizyjnym z wozem strażackim. W ostatnim momencie zdołał wrócić na pierwotny pas i uniknąć czołówki z cięższym pojazdem.

Mundurowi wezwali kierowcę. Okazał się nim 23-latek. Zatrzymano jego prawo jazdy i skierowano sprawę do sądu. Jak można przeczytać w zaktualizowanych przepisach, za takie przewinienie sąd może wymierzyć grzywnę sięgającą nawet 30 tysięcy złotych.

Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał. Nowy taryfikator powinien jednak zniechęcić piratów drogowych do karkołomnych manewrów i skrajnego lekceważenia przepisów ruchu drogowego. Kary są naprawdę dotkliwe, dlatego lepiej jeździć ostrożniej.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Interwencja obywatelska

Pomoc w zatrzymaniu złodzieja samochodu. Kurier zastawił mu drogę (wideo)

Niekulturalny pieszy

Przechodzenie na czerwonym i „pozdrowienia” dla kierowcy. Tak to wygląda w Polsce (wideo)