w

Wywrotka motocyklisty na zakręcie. „Złożył się za późno, jechał za szybko” (wideo)

Wywrotka motocyklisty na zakręcie
Wywrotka motocyklisty na zakręcie. "Złożył się za późno, jechał za szybko" (wideo)

Wiosna zaczyna witać się z uczestnikami ruchu drogowego. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej użytkowników jednośladów, którzy chcą skorzystać z pierwszych wyższych temperatur w tym roku.

Podobnie jak w przypadku kierowców, nie wszyscy fani dwóch kółek mają duże umiejętności. Poza tym, każdemu może przytrafić się błąd. Ważne, by wyciągnąć z nich wnioski. Ta wywrotka motocyklisty na zakręcie jest przestrogą dla wszystkich zwolenników takich maszyn.

Zacznijmy od tego, że pogoda i widoczność były dobre. Najpewniej zabrakło zarówno umiejętności, jak i pokory oraz szacunku do obowiązujących przepisów. Najważniejsze jednak, że główny bohater tej historii nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Wywrotka motocyklisty na zakręcie

Użytkownik jednośladu jechał zdecydowanie za szybko i nawet nie próbował tego ukrywać. Gdy minął znak z ograniczeniem do 50 km/h, jego prędkościomierz wskazywał blisko 120 km/h. Fakt, nie był to teren zabudowany i zabranie prawa jazdy nie było z góry przesądzone, ale dla własnego bezpieczeństwa (a także innych uczestników ruchu) nie powinien tak jechać.

Później przekonał się, jak to jest nie dostosować prędkości do warunków. Gdy wjeżdżał w ostrzejszy łuk, miał 80 km/h na cyferblacie. Jego tor jazdy też nie był znakomity. Jeżeli dorzucimy do tego fiksację wzroku, to robi się prawdziwy przepis na kłopoty.

Wywrotka motocyklisty na zakręcie
Motocyklista jechał za szybko, do tego za późno się złożył i obrał nienajlepszy tor jazdy

Motocyklista jechał zdecydowanie za szybko, złożył się za późno i obrał zły tor jazdy. Krótko mówiąc, to nie mogło skończyć się dobrze. Po chwili uderzył w krawężnik i wywrócił się na lewo stronę.

>Wywrotka skuterzysty na zakręcie. Oto dlaczego każdy użytkownik jednośladu powinien mieć kask (wideo)

Jak już wspomnieliśmy, wywrotka motocyklisty obyła się bez poważnych obrażeń. Niemniej jednak upadek na asfalt lub krawężnik nierzadko kończy się znaczącymi uszczerbkami na zdrowiu. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do tragedii.

Wnioski nasuwają się same. Odkręcenie manetki to żadna sztuka. Zawsze należy dostosowywać prędkość do obowiązujących przepisów i panujących warunków. Ponadto, nie przeceniajmy swoich umiejętności. Życie jest znacznie ważniejsze, niż szybka jazda na motocyklu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolejny nieudany popis Mustangiem

Kolejny nieudany popis Mustangiem. „Typowe okoliczności” (wideo)

Podświetlany grill Skody z funkcją dla pieszych

Podświetlany grill Skody z funkcją dla pieszych. „Pokazuje, kiedy można bezpiecznie przejść” (wideo)