w

Wystawa ?Fotografie 2002-2012? Pawła Janczaruka

11-go kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze odbędzie się wernisaż wystawy Pawła Janczaruka pt. ?Fotografie 2002-2012?. Prace zostały wykonane metodą tradycyjną za pomocą technik: cyjanotypii, cuprotypii, kallitypii i pauz sepiowych. 

 

Paweł Janczaruk mieszkający i tworzący w Zielonej Górze, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w kilkuset wystawach zbiorowych. Jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych. Artysta pracę z technikami fotograficznymi rozpoczął w 1998 roku. Przez lata odnowił i upowszechnił wiele z nich, między innymi: antrakotypię, światłodruk i woodburytypię.

 

?Na bazie moich doświadczeń z technikami na II Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej organizator, a mój przyjaciel, Witold Englender zaskoczył mnie tematem referatu, jaki miałem wygłosić na otwarciu festiwalu, czyli ?Fotografia otworkowa w dawnych technikach?. Po kilku latach Janusz Nowacki zaczął mnie namawiać na zrobienie wystawy jednego zdjęcia w różnych technikach. Wystawy takiej na razie nie wykonałem, chociaż wystawę ?Otworki w technikach? jak najbardziej.? ? W tych rozważaniach artysty można doszukiwać się inspiracji do powstania wystawy. Ekspozycja prezentuje tylko fragment ogromnego wachlarza technik fotograficznych, jakie opanował autor. Zdjęcia powstały w latach 2002-2012.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze w czwartek 11 kwietnia o godzinie 18.

 

 

 

Autor: Kamil Myszkowski

Źródło i zdjęcia: besa.ltf.info.pl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes klasy C Edition C

Drugie miejsce Tarquini’ego