w

Wystawa ?Cardiff po zmroku? w Leica Gallery Warszawa

 Po zachodzie słońca, świat się zmienia, o tym wiedzą wszyscy. Noc od niepamiętnych czasów jest doskonałym momentem do rzucenia się w wir zapomnienia i zabawy. Jak po zmroku bawią się Walijczycy w brytyjskim Cardiff? To właśnie pokazuje Maciej Dakowicz swoją wystawą w warszawskiej Leica Gallery.

 

Maciej Dakowicz (1976) urodzony w Białymstoku. Początkowo swoje życie związał z informatyką. W 2000 roku, jako młody magister zaczął pracować na uniwersytecie w Hong Kongu, skąd wyjechał do Wielkiej Brytanii. W Cardiff pracował na uczelni, gdzie uzyskał tytuł doktora informatyki. Początkowo fotografia była tylko pasja, której poświęcał się poza pracą. Jednak w trakcie rozwoju zainteresowania, skoncentrował się na pracy fotografa, podróżnika i dokumentalisty, porzucając jednocześnie naukę. Jest współzałożycielem ?Third Floor Gallery? w Cardiff, należy do polskiego kolektywu Un-Posed (www.un-posed.com). Na stałe mieszka w Londynie.

 

Od 24 stycznia do 26 lutego w warszawskiej Leica Gallery dostępna jest wystawa Dakowicza pt. ?Cardiff po zmroku?. Fotograf dokumentował nocne życie miasta, w którym żył i pracował przez 7 lat.

 

?Po zmroku Cardiff zmienia się w wielką scenę, na której wydarzają się surrealne i humorystyczne spektakle, nieraz z domieszką krwi, smutku i łez. Mężczyźni przebrani za kobiety, kobiety ubrane jak policjanci. Superman spacerujący w ciemnym zaułku. Mężczyzna wiszący na słupie latarni, symulujący atak tornado.?

 

Wystawa jest cyklem mocno obrazującym problem obecny w większości sporych miast Wielkiej Brytanii. Zdjęcia były prezentowane w wielu miejscach na świecie, publikowane w najważniejszych dziennikach takich jak The Observer, The Telegraph, Daily Mail czy The Sun. W 2010 roku cykl stał się częścią słynnego albumu o fotografii ulicznej ?Street Photography Now?. Teraz prace można oglądać w Polsce.

 

Ponadto Leica Gallery zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Dakowiczem oraz finisaż wystawy ?Cardiff po zmroku?, które odbędą się 26 lutego.

Leica Store & Gallery Warszawa
CH Blue City (+1), Al. Jerozolimskie 179

Autor: Kamil Myszkowski
Źródło i zdjęcia: leica-camera.pl; maciejdakowicz.com  

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GM i PSA rozpoczynają współpracę

Peugeot 301 – prosty i nowoczesny