w

Wysiadł z pałką w ręku: „Jak nie nie umiesz rowerem to wrotkami k***a!”

Agresywny kierowca BMW
Wysiadł z pałką w ręku: "Jak nie nie umiesz rowerem to wrotkami k***a!"

Do tego absurdalnego zdarzenia doszło 17 maja w godzinach porannych na lokalnej drodze w niemieckiej miejscowości Blankensee.

Znajduje się ona bardzo blisko Szczecina i granicy z Polską. Jak widać na nagraniu, kierowca BMW wysiadł z pałką w ręku i zaczął grozić rowerzyście. Rosły napastnik dał się ponieść emocjom. Musiała reagować kobieta – najpewniej mama lub partnerka użytkownika jednośladu.

Jak wynika z informacji przekazanych przez uczestnika tej historii, trójka rowerzystów (syn z rodzicami), jechali gęsiego po rzadko uczęszczanym odcinku, gdy obok nich przemknął niemiecki SUV. Jego prędkość była podobno wysoka. Kierowca miał trąbić przez 10-15 sekundy i przejechać bardzo blisko.

Wysiadł z pałką i zaczął grozić

W tym czasie nagrywający wykonał gest ręką, choć nie twierdzi, że był to środkowy palec. Nagranie rozpoczyna się w chwili zaognienia sytuacji, co nie daje pełnego obrazu. Pochodzi z telefonu, a nie kamery umieszczonej na kasku, dlatego nie było możliwości zarejestrowania całej historii. Niemniej jednak nawet jeśli byłby to „gest Kozakiewicza”, reakcja kierowcy jest niewspółmierna, tym bardziej że miał wcześniej narażać innych na niebezpieczeństwo.

Użytkownik bawarskiego auta wysiadł z pałką w ręku i podszedł do rowerzystów. Zareagowała matka młodego chłopaka, który starał się tłumaczyć. Tata nie reagował, co można odebrać w różnoraki sposób. W tym przypadku zachowanie kobiety było jak najbardziej słuszne.

Zobacz także: Chamski rowerzysta kontra agresywny kafar. Później żałował, że pokazał środkowy palec (wideo)

Było niewielkie prawdopodobieństwo, że mężczyzna podniesie rękę na rowerzystkę. Jej postawa zasługuje na uznanie. Zachowała spokój i rozsądek, co zniwelowało potencjalne skutki. Krzyki i panika niewiele by dały.

Wysiadł z pałką w ręku
Internauci zauważają, że agresorami w takich sytuacjach często są wytatuowani, rośli mężczyźni ubrani w koszulki z wyraźną nazwą producenta posiadający bawarskie auta

Na szczęście obyło się bez rękoczynów, ale to nie znaczy, że nic się nie stało. Agresywny kierowca BMW powinien zostać ukarany. Jeżeli nie panuje nad swoimi emocjami, to raczej nie powinien prowadzić samochodu.

Jeżeli trafi na kierowcę lub innego uczestnika ruchu, który popełni błąd, to znowu może wyjść z ciężkim przedmiotem w ręku i tym razem go użyć. Nikomu nie jest to potrzebne.

Zobacz także: Kontrowersyjne zderzenie rowerzysty z motocyklistą – kto jest sprawcą? (wideo)

Internauci coraz częściej zauważają pewne prawidłowości dotyczące takich historii. Nierzadko uczestniczą w nich rośli mężczyźni z tatuażami, którzy jeżdżą bawarskimi autami i noszą koszulki z wyeksponowaną nazwą producenta. Można stwierdzić, że to przypadek, ale jakiś częstszy, niż powinien…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AMG GT 63 E Performance F1 Edition

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition. Dopłata ponad 100 tysięcy złotych

Kubica Alfa Romeo F1

Pilne: Robert Kubica pojedzie w piątkowym treningu!