w

Kolizja radiowozów: Dotychczas niepublikowane nagranie z munduru policjanta (wideo)

Nagranie z munduru w chwili kolizji
Kolizja radiowozów: Dotychczas niepublikowane nagranie z munduru policjanta (wideo)

Tydzień temu informowaliśmy Was o nietypowym zdarzeniu z udziałem amerykańskich policjantów.

Wpadli oni na bardzo nierozsądny pomysł, którym był wyścig radiowozów, który miał miejsce po południu na jednej z ulic Waszyngtonu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić się na prostym, osiedlowym odcinku, co było wyjątkowo niebezpieczne.

W końcu jeden z samochodów uderza w drugi i obaj kierowcy tracą panowanie. W samochodach wybuchły poduszki i rywalizacja skończyła się na chodniku. Wieści o nieodpowiedzialnym zachowaniu stróżów prawa rozeszły się bardzo szybko. Całe zdarzenie było widziane przez licznych świadków.

Teraz do sieci trafiło nagranie, które przedstawia, jak wyglądało to z perspektywy policjanta siedzącego na miejscu pasażera. Z niewiadomych przyczyn, dźwięk rejestrowany jest dopiero po zderzeniu. Być może padały tam stwierdzenia, które nie wpłynęłyby pozytywnie i tak już zszargany wizerunek mundurowych.

Warto dodać, że jeden z funkcjonariuszów został zwolniony. Ciekawe, dlaczego tylko jeden. Bo doprowadził do kolizji? Wydaje się, że oba patrole powinny skończyć z (co najmniej) wypowiedzeniami i karami finansowymi. To ludzie, którzy mają chronić, a nie generować zagrożenie. Nie dość, że mogli komuś zrobić krzywdę, to jeszcze spowodowali duże straty, za które będzie musiał zapłacić sam podatnik.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrącenie na przejściu maj 2021

Fatalne zakończenie wyprzedzania przed przejściem – Poważne potrącenie (wideo)

Dachowanie dziecka w buggy

Dziecko dachujące w buggy – Ojciec roku czy pretendent do niebieskiej karty? (wideo)