w

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. „Prawko miał od 14 dni” (wideo)

Wyprzedzanie radiowozu na przejściu dla pieszych
Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. "Prawko miał od 14 dni" (wideo)

Czego uczą na kursach jazdy? Na pewno przestrzegania przepisów. Kursanci nie zawsze jednak podchodzą do tego poważnie, co później widać na polskich drogach.

Ten kierowca miał prawo jazdy od 14 dni, a mimo to pozwolił sobie na jedno z najpoważniejszych wykroczeń. Z pewnością tego żałował, bo zrobił to na oczach funkcjonariuszy policji w nieoznakowanym radiowozie.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (4 grudnia) na ulicy Grodkowskiej w Nysie. Mundurowi patrolowali okolicę, gdy nagle wyprzedził ich kierowca włoskiego samochodu. Problem w tym, że manewr wykonał na przejściu dla pieszych.

Policjanci od razu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca nie zamierzał uciekać. Zatrzymał się błyskawicznie i stosował do poleceń stróżów prawa. Mundurowi ustalili, że to 18-latek z tej samej gminy, który ma uprawnienia od zaledwie dwóch tygodni.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, policjanci nie mogli być łaskawi. Zmrok, brak doświadczenia i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to bardzo niebezpieczne połączenie.

Zgodnie z najnowszym, najsurowszym w historii taryfikatorem (obowiązującym od 17 września 2022 roku), 18-letni kierowca otrzymał dokładnie 15 punktów karnych, które utrzymają się na jego koncie przez dwa lata. Do tego jego portfel został uszczuplony o 1500 złotych.

Pamiętajmy, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to bardzo niebezpieczny i niedozwolony manewr. Bez względu na okoliczności, nie należy tego robić.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie cysterny z kładką rowerową

Cysterna uderzyła w kładkę pieszo-rowerową na S8 (wideo)

Seres 3 test 2022

Seres 3 to zaskakująco normalny „egzotyk”. Jak spisuje się na polskich drogach? (test)