w

Wyprzedzanie TIR-em przez ciągłą, skrzyżowanie i na czołówkę. „Zawodowy pirat” (wideo)

Szalone wyprzedzanie TIR-em
Wyprzedzanie TIR-em przez ciągłą, skrzyżowanie i na czołówkę. "Zawodowy pirat" (wideo)

Praca kierowcy zajmującego się transportem ciężkich ładunków wymaga sumienności i ostrożności. Z tym drugim bywa różnie.

Niestety, w tej dużej branży coraz częściej brakuje rąk do pracy. Właśnie dlatego zatrudniane są osoby bez doświadczenia i… wyobraźni. To zdarzenie jest tego przykładem. Wyprzedzanie TIR-em przez ciągłą, skrzyżowanie i na czołówkę nie powinno nigdy się wydarzyć.

Istnieją jednak kierowcy, którzy pozwalają sobie na takie manewry. Tym samym generują bardzo duże ryzyko stawiając na szali ludzkie zdrowie i życie. Czy warto? Odpowiedź jest oczywista: nie, nie warto. Nie wszyscy to rozumieją…

Wyprzedzanie TIR-em przez skrzyżowanie, wysepkę i na czołówkę

Ta sytuacja mrozi krew w żyłach i pokazuje, jak bardzo niebezpieczne są zachowania niektórych uczestników ruchu. Ten „zawodowy pirat” mógł doprowadzić do śmiertelnego wypadku. Jego wyprzedzanie TIR-em przez ciągłą, skrzyżowanie i na czołówkę mogło doprowadzić do fatalnych skutków.

Różnica w masach pojazdów i znaczące prędkości w przeciwnych kierunkach skończyłyby się tragedią, gdyby doszło do zderzenia. Nagrywający na szczęście dostrzegł zagrożenie, zahamował i zjechał na pas zieleni.

Wyprzedzanie TIR-em przez ciągłą, skrzyżowanie i na czołówkę
Użytkownik auta osobowego zatrzymał się częściowo poza jezdnią, by uniknąć potencjalnego zderzenia czołowego z wielotonowym zestawem

Awaryjne światła aktywowane w wielotonowym zestawie niczego nie wnosiły. Co miały oznaczać – zepsuty pojazd podczas wyprzedzania? Kierowca zawodowy zachował się skrajnie lekkomyślnie. Miejmy nadzieję, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Widząc skrzyżowanie, wysepkę i lewoskręt nie powinien podejmować się wyprzedzania. A mimo to zaryzykował I to wielotonowym zestawem. Dopóki na drogach będą tacy uczestnicy ruchu, dopóty będzie niebezpiecznie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O krok od potrącenia pieszej

Nieuważny kierowca w ostatniej chwili ominął pieszą na przejściu. „Zaliczył test łosia” (wideo)

Jazda pod prąd na oczach policji

Pod prąd obok patrolu policji. Myślał, że jedzie poprawnie. „Turysta z Anglii” (wideo)