w

Wyprzedzanie pasem awaryjnym i celowe hamowanie. Agresora spotkała natychmiastowa kara

Hamowanie przed maską
Wyprzedzanie pasem awaryjnym i celowe hamowanie. Agresora spotkała natychmiastowa kara

Na polskich drogach bardzo często dochodzi do aktów agresji, które nigdy nie powinny mieć miejsca.

To zdarzenie jest kolejnym przykładem na skrajną nieodpowiedzialność uczestników ruchu. Wyprzedzanie pasem awaryjnym nie było jednak jedynym poważnym przewinieniem kierowcy starego Volkswagena.

Geneza tej historii nie została ujawniona. Być może użytkownik większego pojazdu zirytował drugiego kierowcę swoim manewrem. Niemniej jednak błąd lub głupota jednego, nie oznacza przyzwolenia na podobną „odpowiedź” temu drugiemu.

Wyprzedzanie pasem awaryjnym i szybka kara

Sfrustrowany kierowca postanowił znaleźć się przed pojazdem ciężarowym – jak najszybciej i za wszelką cenę. W tym celu zdecydował się na wspomniane wyprzedzanie pasem awaryjnym. Okazało się, że to dopiero początek.

Gdy już był przed wielotonowym zestawem, stwierdził, że zacznie gwałtownie hamować – na jego torze jazdy. Mówiąc wprost, kierowca osobówki prowokował zderzenie ze znacznie większym pojazdem. Podejrzewamy, że nie znał praw fizyki lub jego skrajne zdenerwowanie uśpiło zdrowy rozsądek.

Wyprzedzanie pasem awaryjnym
Agresja kierowcy doprowadziła do zderzenia z pojazdem ciężarowym. Kamera wskazuje, kto był winny całej sytuacji

Kierowca TIR-a ostrzegał go światłami drogowymi, ale to nie pomogło. W końcu doszło do kolizji. Na szczęście obyło się bez utraty panowania. Sprawca zdarzenia mógłby tłumaczyć się policji, że drugi uczestnik nie zachował właściwego odstępu.

Ustalenie faktów nie było jednak skomplikowane dzięki obecności kamery samochodowej. Właśnie dlatego warto mieć na szybie taki sprzęt. Kierowca, który doprowadził do niepożądanej sytuacji został ukarany mandatem. Może to ostudzi jego zapał do agresywnych manewrów na drodze.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Auto na zamkniętym przejeździe

82-latek wjechał pod zaporę kolejową. Ryzykant…

Dziecko skaczące po aucie

Dzieciak skakał po Mercedesie. Wyglądał na zadowolonego