w

Wyprzedzanie ciężarówką na czołówkę. Ten „zawodowiec” powinien stracić uprawnienia (wideo)

Niebezpieczne wyprzedzanie TIR-em
Wyprzedzanie ciężarówką na czołówkę. Ten "zawodowiec" powinien stracić uprawnienia (wideo)

Pośpiech nigdy nie powinien być usprawiedliwieniem niebezpiecznych manewrów, a brawura – tym bardziej.

W tym przypadku nie wiadomo, jaką motywację miał główny bohater, ale wyprzedzanie ciężarówką na czołówkę było przejawem skrajnej nieodpowiedzialności, która mogła zakończyć się nawet tragicznym wypadkiem.

Z przeciwka nadjeżdżał pojazd osobowy, co potęgowało zagrożenie. Kierowca zawodowy, przynajmniej z nazwy, podjął się wręcz szalonej próby, biorąc pod uwagę to, że miał przed sobą dwa zestawy, które jechały z podobną prędkością.

Wyprzedzanie ciężarówką na czołówkę – było blisko

Nagrywający dostrzegł zagrożenie i postanowił zareagować. Użył długich świateł, by zwrócić na niego uwagę, a następnie zahamował. Tym sposobem zrobił miejsce przed swoim pojazdem. Gdyby nie to, mogłoby naprawdę dojść do poważnych konsekwencji.

Kierowca nadjeżdżający z przeciwka dostrzegł wyprzedzanie ciężarówką na czołówkę, ale niewiele mógł zrobić. Postanowił gwałtownie wytracić prędkość – praktycznie się zatrzymał. Gdyby jechał choćby 50 km/h i się zagapił, to mógłby zostać ofiarą.

Wyprzedzanie ciężarówką na czołówkę
Kierowca jadący z przeciwka musiał zatrzymać się, by uniknąć zderzenia z większym pojazdem

Użytkownik pojazdu ciężarowego wrócił na pierwotny pas, choć tylko dlatego, że ktoś pomyślał za niego. Jego skrajnie nierozsądne zachowanie powinno skończyć się utratą prawa jazdy. Nieoświetlona droga, auto jadące z przeciwka – a on decyduje się na najbardziej niebezpieczny manewr w tych okolicznościach.

Pozostaje mieć nadzieję, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i nie zdecyduje się ponownie na realizację tak lekkomyślnych pomysłów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudany pokaz fajerwerków na podwórku

Tata zorganizował pokaz fajerwerków. Auto stało się wyrzutnią rakiet (wideo)

Brawurowa jazda na ścigaczu

Szalona jazda motocyklem. Slalom zakończył się wypadkiem (wideo)