w

Wypadek z udziałem trzech TIR-ów. Fatalne błędy kierowców (wideo)

Wypadek TIR-ów obwodnica Lublina
Wypadek z udziałem trzech TIR-ów. Fatalne błędy kierowców (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło 3 września na wspólnym przebiegu dróg S12, S17 i S19 w okolicach węzła Lublin-Sławinek.

Nagranie z kamery monitoringu rejestrującej obszar tego fragmentu trasy ujawnia moment, w którym doszło do fatalnego zderzenia. Wypadek z udziałem trzech TIR-ów doprowadził do poważnych konsekwencji. Jedna osoba została ciężko ranna. Jej stan nie został ujawniony.

Jak widać na poniższym materiale, kierowca wielotonowego zestawu (cysterny) zaczął awaryjnie hamować. W końcu zatrzymał się na środkowym pasie. Powód? Przeoczył zjazd, z którego chciał skorzystać.

To było niezwykle niebezpieczne, biorąc pod uwagę duży ruch. Podejrzewamy, że jego kolejnym pomysłem byłoby cofanie na drodze ekspresowej. Krótko mówiąc, ze złego na gorsze. Warto jednak podkreślić, że nie zdążył tego zrobić.

Wypadek z udziałem trzech TIR-ów

Kolejny użytkownik drogi, również kierowca zawodowy, popełnił inny błąd. Nie zachował ostrożności i nie zwracał uwagi na to, co dzieje się przed nim. Najpewniej doszło do zagapienia z bliżej nieokreślonych powodów. Gdy zaczął hamować, było już za późno.

Ciągnik wbił się w cysternę i uległ poważnej deformacji. Kolejny kierowca TIR-a zareagował spontanicznie odbijając kierownicą w lewo, czym zapobiegł kolejnym poważnym konsekwencjom – doszło jedynie do kontaktu naczep.

Wypadek z udziałem trzech TIR-ów w Lublinie
Pierwszy z kierowców zatrzymał się na drodze ekspresowej, drugi w niego wjechał przez nieuwagę, a trzeci gwałtownie odbił kierownicą, by uniknąć kolejnego poważnego zderzenia

Nagranie zostało opublikowane przez oficjalny profil GDDKiA na YouTube. Udostępniamy je ku przestrodze. Pamiętajmy, że zagapienie i nieuwaga mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pagani Zonda HR Chorwacja

Tak wygląda 17 milionów dolarów bez koła. Pagani Zonda HP Barchetta rozbite w Chorwacji

Dacia Jogger Camperiz

Dacia Jogger jako mały kamper. Jest dobra, bo tania i oszczędna