w ,

Wynajem długoterminowy aut, czyli popularna alternatywa dla leasingu i zakupu

Wynajem długoterminowy aut
Wynajem długoterminowy aut, czyli popularna alternatywa dla leasingu i zakupu

Nie ma wątpliwości, że to coraz bardziej popularna usługa, która pozwala nam cieszyć się z komfortu użytkowania bez dodatkowych obowiązków.

Wynajem długoterminowy aut stanowi alternatywę już nie tylko dla leasingu, ale też klasycznego kupna. Wybranie tej formy wymaga oczywiście dokładnej analizy oferty oraz przeliczenia, czy w naszym przypadku będzie to opłacalne.

W ten sposób można zacząć użytkować nie tylko miejskie, ale też luksusowe czy elektryczne samochody. Klient ma pełną dowolność wyboru i zazwyczaj wszystko sprowadza się do oczekiwań i zasobności portfela. Zanim podpiszemy umowę, sprawdźmy więc, ile dokładnie zapłacimy za korzystanie z samochodu.

Wynajem długoterminowy aut – dokładnie przeczytaj umowę

Umowa, którą podpiszemy, powinna być dla nas zrozumiała, zawierać informacje o wszystkich opłatach oraz określać dokładnie czas trwania wynajmu auta. Bardzo duże znaczenie mają tu warunki użytkowe.

Wynajem długoterminowy aut
Wynajem długoterminowy aut staje się coraz popularniejszy ze względu na komfort użytkowania

W niektórych przypadkach trzeba liczyć się ograniczeniami związanymi z przebiegiem. Mogą też pojawić się wzmianki o stanie technicznym i/lub wizualnym pojazdu. Aby najem okazał się jeszcze lepszą alternatywą dla leasingu, może zawierać także określoną kwotę wykupu po zakończeniu umowy. Choć z początku może wydawać się skomplikowany, w praktyce jest naprawdę komfortowy.

Konieczne jest jednak dokładne poznanie swoich praw i obowiązków, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Dotyczy to zresztą każdej umowy między dwoma podmiotami – niezależnie od branży i jej kategorii.

Przy odbiorze dokładnie obejrzyj auto

Udając się po odbiór samochodu musimy być przygotowani na dokładne zapoznanie się z jego stanem. Sprawdźmy przede wszystkim, czy odpowiada on zapisom w umowie oraz w protokole. Zwróćmy uwagę na jego wygląd zewnętrzny, obecność rys i obić na karoserii oraz stan opon i felg.

Zajrzyjmy także do środka i sprawdźmy, czy wyposażenie zgadza się z opisem. Sprawdźmy także, czy wszystkie numery są zgodne oraz skontrolujmy ilość kilometrów na liczniku. Podpisując protokół odbioru potwierdzamy bowiem, że otrzymaliśmy samochód w dokładnie takim stanie, jaki jest opisany w dokumencie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kupno auta używanego

Kupno auta używanego. Na co zwrócić uwagę?

Porsche Taycan Turbo S kontra Lucid Air

Lucid Air kontra Porsche Taycan Turbo S. Starcie „elektryków” (wideo)