w

Wynajem busów ? niedocenione możliwości na dłuższe i dalsze wyjazdy

Wynajem autokarów na zorganizowane wyjazdy dla dużych grup

Wynajem busów ? niedocenione możliwości na dłuższe  i dalsze wyjazdy 

Wielu z nas myśli już o urlopie. Wakacje, czyli kilkanaście dni w roku, na które czeka chyba każdy pracujący człowiek. To właśnie ten czas pozwala nam na załadowanie akumulatorów na kolejne miesiące. Już jakiś czas przed tym wydarzeniem planujemy gdzie pojedziemy oraz jak będzie wyglądał nasz wypoczynek. Zaczynamy się również zastanawiać w jaki sposób dojedziemy na miejsce. Opcji mamy kilka. Możemy się zdecydować na samochód albo wynajęty bus.

Ukryte minusy podróżowania własnym samochodem

Coraz częściej w naszych wakacyjnych podróżach używamy własnego samochodu. I nic dziwnego, gdyż przede wszystkim chodzi tu o wygodę. Dzięki niemu możemy dokładnie zaplanować trasę, będąc jednocześnie elastycznym względem pierwotnych planów. Wybierając się w podróż z biurem podróży bardzo często mijamy różne atrakcje, gdyż napięty grafik wycieczki nie pozwala nam na spontaniczne decyzje. Samochód powoduje też, że na miejsce możemy dojechać szybciej (choć akurat w tym wypadku sporo zależy od umiejętności kierowcy i tego, jak przebiega trasa). Niewątpliwie plusem jest też to, że na miejscu możemy zwiedzać okoliczne miejscowości do woli, gdyż nie ogranicza nas czas i miejsce zbiórki.

Jeżeli nasze auto jest dobrze wyposażone to możemy także liczyć na wygodę jazdy – klimatyzacja czy radio znacznie umilają czas podróży. Samochód zdecydowanie nadaje się na wycieczki z najbliższymi, gdyż zabierze on najczęściej akurat tyle osób, ile liczy przeciętna rodzina. Żeby jednak nie było tak kolorowo – są także minusy. Głównym z nich jest to, że po długiej jeździe kierowca będzie naprawdę zmęczony. Także jeżeli na miejscu wakacji będzie chciał spróbować miejscowych trunków to będzie musiał pamiętać, że za jakiś czas usiądzie za kółkiem. Jeżeli chodzi o koszt podróżowania, to jest on zależny od wielu czynników takich jak długość trasy, koszty paliwa na trasie czy przejazdy przez odcinki płatne. Jednak ogólnie przyjęło się, że eksploatacja samochodu na tego typu wycieczkach, jest stosunkowo kosztowna.

Przewozy osób busem

Wycieczka autokarowa kontra wyjazd wynajętym busem

Wycieczki autokarowe mają to do siebie, że wszystko jest w nich uprzednio zorganizowane, a my niczym nie musimy się przejmować. Plan wycieczki jest z góry zatwierdzony, więc wiemy, jakie atrakcje nas czekają. Nie musimy się martwić o wyżywienie czy nocleg. Ten komfort podróży sprawia, że Polacy wciąż jeżdżą chętnie na zagraniczne wycieczki w ten właśnie sposób. Do wad wakacyjnych dojazdów autokarem można zaliczyć to, że jedziemy z góry ustaloną trasą i jeżeli mijamy jakieś miejsce godne uwagi, to przewodnik nie zmieni planu wycieczki. Także postoje na toaletę czy odświeżenie są sporadyczne i zwykle nie podlegają negocjacji. Niektóre autokary są co prawda wyposażone w toalety, jednak komfort korzystania z nich pozostawiają wiele do życzenia. Inną wadą tego sposobu podróży jest fakt, że nie mamy wpływu na to, z kim jedziemy. Może się okazać, że jeszcze przed rozpoczęciem właściwego urlopu grupa podróżujących nie znajdzie odpowiedniego języka i dojazd będzie prawdziwą udręką.

Trudne do podważenia zalety wynajmu busa (z kierowcą lub bez)

Na koniec wyobraźmy sobie taką sytuację: jedziemy na wakacje większą grupą, mając pewność, że z tymi ludźmi będziemy się świetnie bawić. Nie ogranicza nas żaden plan wycieczki ani trasa. Zwiedzamy, co chcemy i kiedy chcemy. Kierowców jest kilku, więc nikt nie jest nadmiernie wyeksploatowany. Kiedy chcemy możemy się zdrzemnąć i nikt ci nie będzie nam przeszkadzał. Piękne, prawda? Okazuje się to możliwe. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na wakacje wynajętym busem. Koszty, które są rozkładane na większą ilość osób, zdecydowanie nie nadszarpną naszego budżetu. Firmy, które oferują wynajem busa na wakacje dostosują go do waszych potrzeb a także doradzą, co robić w kryzysowych sytuacjach. Dodatkowo wynajem busa daje nam pewność, że wypożyczany pojazd będzie stuprocentowo sprawny.  Ponadto możemy wybrać opcję wypożyczenia pojazdu z kierowcą lub bez.

Pamiętajmy, że w zależności od tego, gdzie jedziemy oraz czego oczekujemy, musimy dopasować odpowiedni dla siebie transport. Być może wyprawa większą liczbą osób będzie bardziej opłacalna wynajętym busem ? nie trzeba naprędce doprowadzać swojego samochodu do idealnego stanu tuż przed wakacjami ani rezygnować z większego bagażu. Wszystko zależy od tego, jakie są nasze priorytety oraz cele i założenia wyprawy ? do wielu z nich dopasują się właśnie nowoczesne busy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. raz skorzystałam z wynajmu busa podczas przeprowadzki i bardzo pozytywnie to wspominam:) z autem nie było problemu, nawet podstawiono nam auto pod dom, naprawdę było warto

  2. Zgadzam się, przy większej ilości osób dużo przyjemniej i ekonomiczniej wychodzi wynajęcie busa. Jest to dobre rozwiązanie przy transporcie gości na różne imprezy okolicznościowe. Moja siostra w tym roku na imprezę rodzinną wynajęła busa. Mają świetne połączenia w praktycznie całej Polsce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ApolloN – kolejne zwiastuny

Ford Fiesta ST200