w

Wymuszenie przez… kosiarza. Na drodze trzeba być gotowym na wszystko (wideo)

Kosiarz wymusił pierwszeństwo na ulicy
Wymuszenie przez... kosiarza. Na drodze trzeba być gotowym na wszystko (wideo)

W terenie zabudowanym jest zawsze najmniej bezpiecznie. Wszystko za sprawą liczby uczestników ruchu i wielu newralgicznych miejsc.

Na takiej drodze trzeba być po prostu gotowym na wszystko. W tym przypadku przyczyną poważnego zdarzenia mogło być wymuszenie przez… kosiarza. Brzmi to wręcz humorystycznie, ale niewiele brakowało do tragedii.

Użytkownik tzw. „traktorka” z podpiętą kosiarką poruszał się po ulicy, po czym postanowił wjechać na chodnik po przeciwległej stronie jezdni. Zasygnalizował manewr ręką, ale w tym czasie inny uczestnik ruchu, kierowca osobówki, podjął się już wyprzedzania.

Mężczyzna na kosiarce nie upewnił się, czy nic nie nadjeżdża, czym stworzył bardzo niebezpieczną sytuację – przede wszystkim dla samego siebie.

Kierowca samochodu osobowego był jednak czujny. Zdołał wyhamować przed maszyną, co pozwoliło na uniknięcie kolizji lub wypadku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypadek na budowie. Mężczyzna wypadł z kosza podnośnika

Pojazd z podnośnikiem koszowym i nieostrożny użytkownik, który wyleciał w powietrze (wideo)

Zderzenie z wiaduktem

Nie dość, że na czerwonym to jeszcze za wysokim pojazdem. Kara była kosztowna (wideo)