w

Wymusił i miał pretensje. Młody kierowca dał lekcję kultury temu starszemu (wideo)

Wysiadł z auta i miał pretensje
Wymusił i miał pretensje. Młody kierowca dał lekcję kultury temu starszemu (wideo)

To zdarzenie pokazuje, że problemy z kulturą i rozumieniem rzeczywistości dotyczą również starszych pokoleń. Jest to także lekcja dla innych uczestników ruchu.

Do sytuacji doszło 28 listopada w Gorlicach. Jak stwierdził autor nagrania: „Sytuacja, która nawet nie wywołała we mnie tyle złości, co mnie rozbawiła. Jadąc spokojnie drogą jednokierunkową, pierwszeństwo wymusza mi kierowca Mercedesa i zatrzymuje się na środku drogi nie mając żadnej przeszkody przed sobą”.

Nagrywający postanowił wtedy zatrąbić. Okazało się, że to zirytowało kierowcę niemieckiego samochodu. Wysiadł bowiem z auta mając pretensje do drugiego uczestnika zdarzenia. O co? O to, że go nie wpuścił.

>Kultura jazdy pani w nowym BMW. Może miała lepsze auto? (wideo)

Ten tok rozumowania jest wręcz absurdalny. Kierowca białego SUV-a wymusił pierwszeństwo. Poza tym, nagrywający nie musiał wiedzieć, że zamierza wyjechać przed jego maskę, bo sprawca wykroczenia nie użył nawet kierunkowskazów.

Nagrywający usłyszał od starszego mężczyzny, że tak właśnie zachowuje się dzisiejsza młodzież. W tym przypadku owa młodzież zachowała się znakomicie. Bez agresji oraz zachowując spokój. Do tego zareagowała właściwie na każdym etapie.

>Jeden mógł wpuścić, a drugi nie musiał spowalniać. Polska kultura jazdy w pigułce (wideo)

Klakson został użyty dopiero wtedy, gdy starszy mężczyzna zablokował ulicę. Sygnał dźwiękowy był przy tym krótki i nie miał prawa zirytować kierowcę SUV-a.

Mężczyzna jadący SUV-em najwyraźniej czuł się ważniejszy i oczywiście mądrzejszy, bo starszy. Jak widać, wiek nie jest wyznacznikiem ani mądrości, ani kultury osobistej. Brawo dla nagrywającego, że potrafił zachować spokój. Nie każdy miałby w sobie tyle cierpliwości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pościg za 17-latkiem w Prochowicach

Ma 17 lat i już był poszukiwany przez policję. Udało się go zatrzymać po pościgu (wideo)

Toyota Land Cruiser korozja

Roczna Toyota Land Cruiser z polskiego salonu. Powszechna korozja podwozia. „Widok jest przykry”