w , ,

Wymiana tapicerki samochodowej na skórzaną ? gdzie to zrobić i ile to kosztuje?

Dla wielu kierowców skórzana tapicerka samochodowa jest synonimem luksusu. Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje auto było wyposażone w tego rodzaju tapicerkę, w takim przypadku zapewne myślisz o tym, ile będzie cię to kosztowało, a także gdzie można skorzystać z takiej usługi.

Przetarta, porysowana czy też odbarwiona tapicerka samochodowa nie wygląda zbyt dobrze ? niezależnie od tego czy jest wykonana ze skóry, czy innych materiałów. Jeżeli wobec tego chcesz odnowić swoje auto bądź nadać mu nowego blasku, w takim przypadku pomoże ci w tym zakład tapicerski specjalizujący się w tego rodzaju usługach.

Koszty wymiany tapicerki na skórzaną

Ceny zależne są od szeregu czynników, w tym przede wszystkim od modelu samochodu, a tym samym od wielkości siedzeń oraz od ilości zużytego materiału obiciowego. Nie bez znaczenie jest też jakość wybranego materiału. Gdy chodzi o skóry naturalne, trzeba liczyć się z ceną rzędu 80-150 złotych za metr kwadratowy, w zależności od rodzaju skóry. Często do wymiany potrzebna jest dodatkowo gąbka, co nieco podwyższa koszty.

Zazwyczaj wymiana tapicerki to wydatek rzędu 6-15 tysięcy złotych, natomiast jeden fotel to koszt około 2-4 tysięcy złotych. Oczywiście, do kosztów trzeba doliczyć także opłaty związane z wymianą elementów mniejszych, takich jak boczki czy obszycie kierownicy. Jest to niezmiernie ważne, zwłaszcza gdy kierowca chce, aby całe wnętrze samochodu wyglądało jak nowe. W takim przypadku najlepiej indywidualnie kontaktować się z wybranymi zakładami tapicerskimi, aby otrzymać bardziej szczegółową wycenę.

skorzana_tapicerka_1

Gdzie wymienić tapicerkę?

Wybieraj te zakłady, które posiadają doświadczenie w swojej branży, potwierdzone j pozytywnymi opiniami klientów. Warto szukać ich online, ponieważ często na ich stronach internetowych można zobaczyć galerie realizacji, czyli zdjęcia przed wykonaniem tapicerki i po jej wymianie ? będą pomocne w podjęciu decyzji.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy zajmującej się naprawą, renowacją oraz wymianą tapicerki samochodowej, wybierz Tapex Design, która od lat specjalizuje się tego rodzaju usługach i posiada wielu zadowolonych klientów. Zapraszamy!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Z taką tapicerką to trzeba uważać. Mój tata kiedyś zniszczył piękną tapicerkę samochodową bo wziął wiadro, płyn do naczyń i druciak i zaczął szorować. Potem się dziwił, czemu tapicerka jest w opłakanym stanie. Dlatego trzeba wiedzieć jakich kosmetyków należy używać i gdzie się zgłosić, jeśli chcemy komuś zlecić profesjonalne czyszczenie. Takie informacje można znaleźć choćby na https://maxmag.pl/czyszczenie-naprawa-i-renowacja-skorzanej-tapicerki-w-twoim-aucie/ i zasięgnąć praktycznych porad w kwestii pielęgnacji tapicerki samochodowej.

  2. hahaha lepszego zobrazowania reklamy „klaudii” nie mozna sobie chyba wyobrazic. szacun za dobor odpowiednich slow 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan GT-R Carlex Design

Nissan Pulsar 1.6 DIG-T Tekna – Sztuka kompromisu