w

Wyjechał osobówką za szeroko. Doszło do zderzenia z TIR-em (wideo)

Zderzenie TIR-a z osobówką
Wyjechał osobówką za szeroko. Doszło do zderzenia z TIR-em (wideo)

Wbrew pozorom, to bardzo popularne zjawisko na polskich drogach. Niestety, kierowcy nie wyciągają wniosków.

Ten uczestnik ruchu wyjechał osobówką za szeroko. Chciał włączyć się na drogę z pierwszeństwem. Skręcał w prawo, ale częściowo zajął też pas prowadzący w przeciwnym kierunku. Zrobił to kompaktowym samochodem z nadwoziem typu hatchback.

Efektem tego było zderzenie z TIR-em. Mniejszy samochód, najpewniej Toyota Auris, został wyraźnie uszkodzony. Dobrze, że prędkości były stosunkowo niskie. Poduszki powietrzne aktywowały się, co zapobiegło poważniejszym konsekwencjom zdrowotnym. Życiu uczestników zdarzenia nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poważny, powtarzalny błąd

Polscy kierowcy bardzo często za szeroko wyjeżdżają na jezdnię lub niemal „zataczają koło”, gdy chcą trafić w bramę lub na teren prywatnej posesji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby jeździli wielotonowymi zestawami lub autokarami.

Nie zmieścił się na jednym pasie
Kierowca nie zmieścił się na jednym pasie wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem i doprowadził do zderzenia z ciężarówką

W przypadku zwykłych aut osobowych promień skrętu i gabaryty pozwalają na spokojne zmieszczenie się na jednym pasie. Niestety, niektórzy uważają, że jest inaczej i robią najpierw odbijają w lewo, a dopiero potem w prawo.

Paradoksalnie, w takich przypadkach próba zachowania odstępu tworzy jeszcze większe niebezpieczeństwo. Nie należy jeździć w ten sposób. Pamiętamy, by operować kierownicą we właściwy sposób. Nie jesteśmy w końcu jedynymi uczestnikami ruchu i zawsze trzeba brać to pod uwagę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GP Bahrajnu 2022 - wyniki kwalifikacji

Kwalifikacje do Grand Prix Bahrajnu 2022. Takiej kolejności nie dało się przewidzieć!

Niebezpieczne wyprzedzanie

Jeden nie pozwalał drugiemu wyprzedzić. Doszło do konfrontacji (wideo)